Święto pielęgniarek i położnych obchodzone corocznie 12 maja ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Ten ważny dzień uczczono też w SPZOZ w Mogilnie. fot. Justyna Kulpińska

12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji pracownice SPZOZ w Mogilnie zostały uhonorowane podziękowaniami oraz symbolicznymi różami przez dyrekcję szpitala, władze powiatowe oraz przedstawicieli Rady Powiatu w Mogilnie.

Na początku wyrazy uznania dla pielęgniarek i położnych popłynęły z ust szefowej lecznicy Ewy Bonk-Woźniakiewicz. - To bardzo ważne święto dla nas i dla was. Wszyscy wiemy, że bez pracy położnej i pielęgniarki nie mamy żadnej szansy egzystencji. Wiemy też, że ta praca jest coraz cięższa. Chciałam wam serdecznie podziękować.

W imieniu samorządu powiatu mogileńskiego, wszystkich radnych i zarządu głos zabrał także starosta Bartosz Nowacki. - Wiem ile ciężkiej pracy wkładacie panie codziennie w stworzenie wizerunku szpitala. Nie jest to łatwa rzecz. Wiem jak ciężko współpracować czasami z pacjentami - mówił. Pielęgniarkom życzył również wytrwałości w walce z pandemią. Każdej z obecnych podczas uroczystości pań wręczono czerwoną różę oraz imienne podziękowania. Te ostatnie przygotowano ponadto dla nieobecnych - łącznie dla 167 osób.

W obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych uczestniczył też wicestarosta Marian Mikołajczak, przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Magdalena Harasimowicz-Zawodniak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr Marcin Florczyk oraz naczelna pielęgniarka SPZOZ Wiesława Piwowarska. 

Dodajmy, że właśnie dzisiaj pielęgniarki i położne z całej Polski wychodzą na ulice wielu miast, protestując w obronie swoich praw. Domagają się przede wszystkim większych zarobków, poprawy warunków pracy i zwiększenia liczby pracujących w tym sektorze osób.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Justyna Kulpińska, 12 V 2021

 

 

 

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.