Podczas niedzielnej wizyty na strzeleńskim rynku można było skosztować przepysznego, wypiekanego według tradycyjnej receptury chleba dożynkowego fot. Justyna Kulpińska

Trzydniowa, niezwykła impreza na rynku w Strzelnie przeszła do historii. Było artystycznie, kolorowo, czekoladowo, smacznie i kreatywnie. Ostatniego dnia Festiwalowi Czekolady towarzyszyły dożynki diecezjalno-gminno-parafialne.

Zapach czekolady jeszcze długo będzie unosił się w przestrzeni rynku miejskiego. Wydarzenie zorganizowane przez Dom Kultury w Strzelnie i agencję eventową WeForm obfitowało w szereg atrakcji dla każdego. W trakcie trzech dni - festiwal trwał od 27-29 sierpnia - na scenie wystąpiło wielu artystów: Dixie Team, zespoły ludowe działające przy Domu Kultury w Strzelnie – Kujawianki i Strzelnianki, Feel Harmony, Rockin’ Style Crew, strzeleńska Orkiestra Dęta, grupa Dinozaury oraz Teatr Muzyczny HALS z Gdyni.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

Nie zabrakło też słodkich i kreatywnych warsztatów dla najmłodszych, cieszących oko i podniebienie stoisk z czekoladą o niespotykanych smakach i kształtach, prawdziwej wojskowej grochówki z kotła, wypieków i dań przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, akcji profilaktycznych i dobroczynnych.

W ostatnim dniu festiwalu odbyły się również dożynki diecezjalno-gminno-parafialne. Po uroczystej mszy świętej, w obecności władz gminnych i powiatowych oraz poseł Ewy Kozaneckiej wyróżniono i uhonorowano rolników z gminy Strzelno.

Szerzej w papierowym i elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 2 września.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Justyna Kulpińska, 29 VIII 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.