Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Warty honorowe zaciągnęli harcerze fot. Roman Wolek

Złożono kwiaty i zapalono znicze.

10 września przypada 82. rocznica wkroczenia wojsk niemieckich na teren gminy Trzemeszno. Z tej okazji w Niewolnie pod pomnikiem poległych i zamordowanych, przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Wzniesiony tam pomnik upamiętnia członków Obrony Narodowej z Niewolna poległych i rozstrzelanych przez okupanta niemieckiego 10 września 1939 r. Wśród pomordowanych było 18 mieszkańców Niewolna oraz 3 uchodźców. Na tablicy inskrypcyjnej widnieją także nazwiska mieszkańców Niewolna zamordowanych przez Niemców 10 października 1939 r w więzieniu w Inowrocławiu.
Kwiaty złożono także pod obeliskiem poświęconym pomordowanym mieszkańcom Niewolna. Warty honorowe zaciągnęli harcerze trzemeszeńskiego hufca ZHP.

Roman Wolek, 11 IX 2021

 

 

 

Reklama na stronie

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.