Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dodatek zmarli
Prezeska Niebieskiego Serducha Grażyna Rosłaniec wniosła na salę jubileuszowy tort   fot. Marek Holak

 W sobotę, 18 września członkowie stowarzyszenia wraz z przyjaciółmi świętowali 5-lecie działalności w świetlicy w Wylatowie.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem z Zaburzeniami Pokrewnymi oraz ich Rodzinom Niebieskie Serducho powstało 31 lipca 2016 roku w sali terapeutycznej Animus w Strzelnie. Inicjatorkami powstania stowarzyszenia były Grażyna Rosłaniec z Mogilna i Barbara Narbut ze Strzelna.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

5 lat temu na zebraniu założycielskim prezeska Niebiesiego Serducha Grażyna Rosłaniec mówiła: - Spotykamy się tutaj dlatego, że jesteśmy rodzicami dzieci niepełnosprawnych z autyzmem oraz innymi zaburzeniami. Zaistniała potrzeba zawiązania stowarzyszenia, bo tak jak każdy człowiek jest inny, tak każdy człowiek z autyzmem również jest inny, ale problemy są wspólne. Często zdarza się, że nie jesteśmy traktowani w taki sposób, w jaki powinno się nas traktować. Zdarza się często, zwłaszcza w sprawach administracyjnych, że przedstawia się nam wykładnię prawa niezgodną z prawem, często musimy być nie tylko rodzicami, ale prawnikami, rehabilitantami, terapeutami, a musimy o tym pamiętać, że w większości tu zgromadzeni jesteśmy kobietami. Dlatego działajmy razem.

 

Podziękowanie za pomoc i wspieranie Niebieskiego Serducha odbiera Rafał Śmiłowski fot. Marek Holak

 

Po 5 latach aktywnej działalności i wielu zrealizowanych projektach i przedsięwzięciach, członkowie Niebieskiego Serducha obchodzili 5-lecia działalności. Impreza miała odbyć się w sobotę 18 września na terenie muzeum w Chabsku. Jednak ze względu na warunki pogodowe została przeniesiona do świetlicy w Wylatowie.

 

Dzieci, ich rodzice i opiekunowie uczestniczyli w wielu zabawach fot. Marek Holak

 

Działacze stowarzyszenia podziękowali wszystkim osobom, które pomagały i pomagają stowarzyszeniu na przestrzeni 5 lat. Także zaproszeni goście dziękowali na ręce prezeski Rosłaniec, za to co robi dla środowiska Niebieskie Serducho. Był wielki tort, poczęstunek, pokazy oraz zabawy integracyjne dla dzieci, ich rodziców i opiekunów.

Marek Holak, 19 IX 2021

Reklama na stronie

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.