Prezeska Niebieskiego Serducha Grażyna Rosłaniec wniosła na salę jubileuszowy tort   fot. Marek Holak

 W sobotę, 18 września członkowie stowarzyszenia wraz z przyjaciółmi świętowali 5-lecie działalności w świetlicy w Wylatowie.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem z Zaburzeniami Pokrewnymi oraz ich Rodzinom Niebieskie Serducho powstało 31 lipca 2016 roku w sali terapeutycznej Animus w Strzelnie. Inicjatorkami powstania stowarzyszenia były Grażyna Rosłaniec z Mogilna i Barbara Narbut ze Strzelna.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

5 lat temu na zebraniu założycielskim prezeska Niebiesiego Serducha Grażyna Rosłaniec mówiła: - Spotykamy się tutaj dlatego, że jesteśmy rodzicami dzieci niepełnosprawnych z autyzmem oraz innymi zaburzeniami. Zaistniała potrzeba zawiązania stowarzyszenia, bo tak jak każdy człowiek jest inny, tak każdy człowiek z autyzmem również jest inny, ale problemy są wspólne. Często zdarza się, że nie jesteśmy traktowani w taki sposób, w jaki powinno się nas traktować. Zdarza się często, zwłaszcza w sprawach administracyjnych, że przedstawia się nam wykładnię prawa niezgodną z prawem, często musimy być nie tylko rodzicami, ale prawnikami, rehabilitantami, terapeutami, a musimy o tym pamiętać, że w większości tu zgromadzeni jesteśmy kobietami. Dlatego działajmy razem.

 

Podziękowanie za pomoc i wspieranie Niebieskiego Serducha odbiera Rafał Śmiłowski fot. Marek Holak

 

Po 5 latach aktywnej działalności i wielu zrealizowanych projektach i przedsięwzięciach, członkowie Niebieskiego Serducha obchodzili 5-lecia działalności. Impreza miała odbyć się w sobotę 18 września na terenie muzeum w Chabsku. Jednak ze względu na warunki pogodowe została przeniesiona do świetlicy w Wylatowie.

 

Dzieci, ich rodzice i opiekunowie uczestniczyli w wielu zabawach fot. Marek Holak

 

Działacze stowarzyszenia podziękowali wszystkim osobom, które pomagały i pomagają stowarzyszeniu na przestrzeni 5 lat. Także zaproszeni goście dziękowali na ręce prezeski Rosłaniec, za to co robi dla środowiska Niebieskie Serducho. Był wielki tort, poczęstunek, pokazy oraz zabawy integracyjne dla dzieci, ich rodziców i opiekunów.

Marek Holak, 19 IX 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.