Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Świętowanie Dnia Europy rozpoczęła barwna, sięgająca kilometra Parada Schumana, która przeszła ulicami Strzelna fot. Paweł Lachowicz

9 maja w Strzelnie odbyły się uroczyste obchody Dnia Europy - święta wspólnoty i integracji.Dzień Europy w tym roku przebiegał pod hasłem Jesteśmy i będziemy w Europie.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od Parady Schumana, która przy dźwiękach piosenki Chodź pomaluj mój świat przeszła ulicami miasta w barwach europejskich spod hali sportowej na Wzgórze św. Wojciecha, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Dnia Europy 2022, którego odcinając balony z numerem 18 symbolizujące rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i wypuszczając je w niebo dokonali dyrektor ZSP 2 Jarosław Kaniasty i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Dubicki

REKLAMA

Podczas zorganizowanego pikniku europejskiego, który prowadziły Maja Góralczyk,  Dominika Płócienniczak i Katarzyna Kowalska można było podziwiać piękne dekoracje przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Dałkowskiego oraz strzeleńskie zabytki. Całość rozpoczęła się wykonaniem przez Miriam Dopierałę z klasy II LO hymnu Unii Europejskiej. Uczniowie strzeleńskich placówek oświatowych zaprosili wszystkich zebranych w niecodzienna podróż po krajach Europy, prezentując kulturę, zwyczaje i historię krajów UE. Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Dałkowskiego zaprezentowały wszystkie kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej, natomiast pozostałe placówki szkolne (ZSP1, SP Markowice, SOSW, przedszkola, ZS oraz dzieci z Żłobka u Krecika) prezentowały wylosowane wcześniej państwo europejskie. Wędrówka po krajach europejskich rozpoczęła się prezentacją Polski, a jako symbol pojednania uczniowie ZSP 2 zatańczyli Poloneza Ogińskiego.

O tym co znaczy być Polką i Polakiem opowiadały najmłodsi uczestnicy pikniku, czyli dzieci ze Żłobka U Krecika. W ramach wsparcia i hołdu Ukrainie Solidarni z Ukrainą wykonana została piosenka Podaj rękę Ukrainie. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej z elementami języka angielskiego dla klas IV – VIII. W konkursie uczestniczyło 19 osób, które reprezentowały ZSP2, ZSP1 i SP Markowice. W kategorii klas IV – V 1. miejsce zajęła Lena Matysiak, 2. Paweł Wojtasik i 3. Nikodem Góralczyk (wszyscy z ZSP2). W kategorii klas VII – VIII 1. miejsce zajął Wiktor Bosiacki (ZSP1), 2. ex aequo zajęli Mikołaj Nowak (ZSP1) i Maja Skrzypczak (ZSP2), 3. Izabela Janowska (ZSP2).

Na zakończenie Dnia Europy wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do wspólnego zatańczenia integracyjnego tańca - Belgijki. Po czym odśpiewano utwór To już jest koniec, nie ma już nic. Tegoroczny Dzień Europy przygotowali nauczyciele ZSP 2: Aldona Matuszak, Tatiana Kępińska, Agnieszka Krawczyk i Renata Chromińska.
Organizatorami obchodów była Szkoła Podstawowa im. Jana Dałkowskiego przy współpracy Domu Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Strzelnie.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy..

Paweł Lachowicz, 9 V 2022

 

 

 

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.