Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pojemnik został uroczyście odsłonięty   fot. Inez Padowska

Przekazanie pojemnika, który jest rękodziełem Przemysława Piotrowicza nastąpiło 18 czerwca podczas Integracyjnego Festynu Ekologicznego w Wylatowie. Powstał on dzięki zbiórce, której inicjatorką była Violetta Skorupińska, prezes Stowarzyszenia „Z sercem do ludzi”.

Integracyjny Festyn Ekologiczny rozpoczął się sprzątaniem plaży w Wylatowie (gm. Mogilno). Następnie odbyło się oficjalne przekazanie pojemnika, który powstał dzięki zbiórce. Trwała ona około dwóch miesięcy, a kwota, którą udało się uzbierać wyniosła 1.000 zł. Zbiórkę na stronie zbieram.pl założyła Violetta Skorupińska, która zauważyła, że na wsiach nie ma pojemników na plastikowe nakrętki, które można zbierać a potem sprzedać w szczytnym celu. Początkowo z taką prośbą zgłosiła się do jednej z firm, która charytatywnie przekazywała pojemniki na nakrętki do szkół. Niestety okazało się, że limit pojemników na ten czas został wyczerpany. Violetta Skorupińska postanowiła się nie poddawać i założyła zbiórkę publiczną, która okazała się sukcesem.

REKLAMA
Dzieci między akapity

- Jestem szczęśliwa, że osiągnęłam zamierzony cel, pomimo napotykanych po drodze barier. Uporczywe dążenie do celu i podjęcie wyzwania dało owoc w postaci pojemnika na nakrętki. Na uroczystym oddaniu pojemnika do użytku podczas Integracyjnego Festynu Ekologicznego, było obecnych kilku darczyńców. Serdecznie dziękuję wszystkim za okazane serce, a pani dyrektor SP w Wylatowie za zgodę na postawienie pojemnika na terenie szkoły w obrębie monitoringu. Mam nadzieję, że inne wsie pójdą naszym śladem - mowiła Violetta Skorupińska.

 

fot. Inez Padowska

 

Aktualnie zbierane są nakrętki dla 14-letniej Małgosi Kowalskiej z Mogilna, która walczy z mukowiscydozą. Tuż po rozpakowaniu pojemnika, goście ustawili się w kolejce, aby móc wrzucić przyniesione ze sobą nakrętki i wspomóc dziewczynkę. Kolejne zbiórki będą przeprowadzane dla następnych potrzebujących oraz na cele statutowe Stowarzyszenia „Z sercem do ludzi”.

Pojemnik wykonał znajomy inicjatorki zbiórki - Przemysław Piotrowicz, a kosmetykę i kompleksowe wykończenie Krystian Sierzchuła. Dodatkowo na pojemniku znajduje się tabliczka informacyjna z wymienionymi darczyńcami.

 

 

 

Potem rozpoczęła się część zabaw i rozrywki. Na uczestników czekały takie atrakcje, jak występy artystyczne, dmuchana zjeżdżalnia, różnorodne zabawy, animacje oraz poczęstunek. Ponadto obecni byli druhowie z OSP Wylatowo oraz strażnicy miejscy z Mogilna.

Festyn był dofinansowany ze środków Powiatu Mogileńskiego, a dodatkowe animacje dla dzieci przez firmę Galwa-Tech, Łukasza Gwiazdę, Agatę Piechulską z Mogilna oraz Mariolę Kaczmarek z Dąbrowy. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Z sercem do ludzi” oraz Szkoła Podstawowa w Wylatowie.

Patronat prasowy pełnił Tygodnik Paluki i Ziemia Mogileńska.

Inez Padowska, 21 VI 2022

Reklama na stronie

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.