Pojemnik został uroczyście odsłonięty   fot. Inez Padowska

Przekazanie pojemnika, który jest rękodziełem Przemysława Piotrowicza nastąpiło 18 czerwca podczas Integracyjnego Festynu Ekologicznego w Wylatowie. Powstał on dzięki zbiórce, której inicjatorką była Violetta Skorupińska, prezes Stowarzyszenia „Z sercem do ludzi”.

Integracyjny Festyn Ekologiczny rozpoczął się sprzątaniem plaży w Wylatowie (gm. Mogilno). Następnie odbyło się oficjalne przekazanie pojemnika, który powstał dzięki zbiórce. Trwała ona około dwóch miesięcy, a kwota, którą udało się uzbierać wyniosła 1.000 zł. Zbiórkę na stronie zbieram.pl założyła Violetta Skorupińska, która zauważyła, że na wsiach nie ma pojemników na plastikowe nakrętki, które można zbierać a potem sprzedać w szczytnym celu. Początkowo z taką prośbą zgłosiła się do jednej z firm, która charytatywnie przekazywała pojemniki na nakrętki do szkół. Niestety okazało się, że limit pojemników na ten czas został wyczerpany. Violetta Skorupińska postanowiła się nie poddawać i założyła zbiórkę publiczną, która okazała się sukcesem.

REKLAMA

- Jestem szczęśliwa, że osiągnęłam zamierzony cel, pomimo napotykanych po drodze barier. Uporczywe dążenie do celu i podjęcie wyzwania dało owoc w postaci pojemnika na nakrętki. Na uroczystym oddaniu pojemnika do użytku podczas Integracyjnego Festynu Ekologicznego, było obecnych kilku darczyńców. Serdecznie dziękuję wszystkim za okazane serce, a pani dyrektor SP w Wylatowie za zgodę na postawienie pojemnika na terenie szkoły w obrębie monitoringu. Mam nadzieję, że inne wsie pójdą naszym śladem - mowiła Violetta Skorupińska.

 

fot. Inez Padowska

 

Aktualnie zbierane są nakrętki dla 14-letniej Małgosi Kowalskiej z Mogilna, która walczy z mukowiscydozą. Tuż po rozpakowaniu pojemnika, goście ustawili się w kolejce, aby móc wrzucić przyniesione ze sobą nakrętki i wspomóc dziewczynkę. Kolejne zbiórki będą przeprowadzane dla następnych potrzebujących oraz na cele statutowe Stowarzyszenia „Z sercem do ludzi”.

Pojemnik wykonał znajomy inicjatorki zbiórki - Przemysław Piotrowicz, a kosmetykę i kompleksowe wykończenie Krystian Sierzchuła. Dodatkowo na pojemniku znajduje się tabliczka informacyjna z wymienionymi darczyńcami.

 

 

 

Potem rozpoczęła się część zabaw i rozrywki. Na uczestników czekały takie atrakcje, jak występy artystyczne, dmuchana zjeżdżalnia, różnorodne zabawy, animacje oraz poczęstunek. Ponadto obecni byli druhowie z OSP Wylatowo oraz strażnicy miejscy z Mogilna.

Festyn był dofinansowany ze środków Powiatu Mogileńskiego, a dodatkowe animacje dla dzieci przez firmę Galwa-Tech, Łukasza Gwiazdę, Agatę Piechulską z Mogilna oraz Mariolę Kaczmarek z Dąbrowy. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Z sercem do ludzi” oraz Szkoła Podstawowa w Wylatowie.

Patronat prasowy pełnił Tygodnik Paluki i Ziemia Mogileńska.

Inez Padowska, 21 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.