Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Maria Malczewska odbiera z rąk burmistrza Leszka Duszyńskiego i Wiolety Michalak statuetkę Serca Mogilna 2022   fot. Marek Holak

Zgłoszonych zostało 11 kandydatów, kapituła wyłoniła 6. Statuetkę wręczyli burmistrz Mogilna Leszek Duszyński i radna Rady Miejskiej Wioleta Michalak.

 

REKLAMA

W sobotę, 12 listopada w Magazynie Zbożowym odbyła się uroczystość wręczenia statuetek w plebiscycie Serce Mogilna oraz Wolontariusz Roku. Głównym organizatorem plebiscytu jest klub radnych miejskich Klub Radnych Niezależnych. Honorowy patronat nad plebiscytem Serce Mogilna objął burmistrz Mogilna Leszek Duszyński. Patronat medialny Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Kapitułę konkursu oceniająca zgłoszenia tworzyli: Izabela Rogowska - pracownik Starosta Powiatowego, Małgorzata Małecka - wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich i przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Molenda.

O tytule Wolontariusz Roku 2022 przeczytasz tutaj.

Do statuetki Serce Mogilna nominowani zostali, załączamy także uzasadnienia takiego wyboru: kapituły:

* Ewa Nogajczyk - osoba, która życie poświęciła niosąc pomoc dla dzieci z chorobami i upośledzeniami działając przy parafialnym zespole Caritas. Bezinteresownie pomagała organizować wycieczki dla dzieci, spotkania okolicznościowe oraz integracyjne dla mieszkańców osiedla. Pani Ewa jest wspaniałym wzorem do naśladowania dla młodych ludzi.

* Jarosław Gębala - podejmuje regularne inicjatywy na rzecz współpracy i integracji organizacji samorządowych powiatu mogileńskiego. Od wielu lat uczestniczy w życiu społecznym ziemi mogileńskiej. Powiatowy koordynator zbiorki dla uchodźców z Ukrainy. Prezes stowarzyszenia Pozarządowe Mogilno, wolontariusz i koordynator wielu projektów NGO.

* Emilia Baczyńska - sołtys sołectwa Dzierzążno, aktywna organizator szeregu imprez, wielu konkursów i wycieczek dla dzieci oraz całej lokalnej społeczności. Osoba pełna ciepła wrażliwości i empatii. Scala mieszkańców swojego sołectwa i okolic.

 

Kwartet smyczkowy Arte Con Brio fot. Marek Holak

 

* Maria Malczewska - organizatorka wielu imprez dla dzieci i dorosłych. Aktywnie przyczynia się do integracji mieszkańców swojego sołectwa. Kobieta z otwartym sercem, nie potrafi przejść obojętnie obok potrzebujących, biednych lub samotnych. Jak trzeba robi zakupy, zawozi do lekarza, pomaga uzyskać pomoc prawną. Pani Maria pomagała sprowadzać rodziny uchodźców ukraińskich do polski, zorganizowała lokum dla 4 ukraińskich rodzin, pozyskała również dla nich żywność i ubrania.

* Małgorzata Ciechanowska-Florczyk - prezes stowarzyszenia "Widzących Więcej". Osoba działająca na co dzień w trudnym temacie uzależnień i przemocy domowej. Odbyła m.in. interwencje przy próbach samobójczych na terenie gminy Mogilno.Prowadzi ponadto działalność na rzecz edukacji i rozwoju innych organizacji pozarządowych.

* Barbara Lech - bardzo aktywna sołtys sołectwa Żabno oraz prezes stowarzyszenia Promyk Nadziei. Od wielu lat zawsze gotowa do niesienia natychmiastowej pomocy. Zawsze działa od serca i nie liczy poświęconego czasu. Po wybuchu wojny na Ukrainie aktywnie włączyła się w zbiórkę darów dla uchodźców. Od tamtej pory pani Basia pomagała uciekającym przed wojną ukraińskim rodzinom.

Decyzja kapituły Serce Mogilna otrzymała Maria Malczewska. Statuetkę wręczyli burmistrz Mogilna Leszek Duszyński i radna Rady Miejskiej Wioleta Michalak. Laureatka otrzymała także życzenia i kwiaty od rodzin z Ukrainy oraz od mieszkańców Świerkówca i Bombowa.

- Nigdy nie spodziewałam się, że stanę tutaj na tej scenie w tak dostojnym gronie laureatów i nominowanych. - Zawsze staram się robić to cicho, żeby wiele osób nie wiedziało, a jednak okazuje się, że wiele osób wie. Jeżeli coś robię nie robię sama. Jest ze mną ogromna liczba przyjaciół, wspaniałych mieszkańców Świerkówca i Bombowa, którzy razem ze mną organizują wiele akcji - mówiła Maria Malczewska po otrzymaniu nagrody.

Podczas gali odbył się koncert kwartetu smyczkowego Arte Con Brio z wokalistką Roksaną Korban.

 

 

 

Marek Holak, 12 XI 2022

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.