Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W szkole

Zespół Szkół w Strzelnie realizuje project Po angielsku i demokratycznie w szkole, finansowany ze środków program Erasmus+. W ramach programu młodzież i nauczyciele uczestniczyli w wycieczkach do Sewilii i Malagi. Projekt potrwa dwa lata. 25 listopada w strzeleńskim liceum zorganizowano Dzień Erasmusa.

W chwili obecnej, kiedy miliony Ukraińców zostało pozbawionych dostępu do prądu, świeczka i prąd w bateriach stały się towarem niezbędnym do funkcjonowania. W przedszkolach i szkołach gminy Mogilno zostanie przeprowadzona zbiórka świeczek i baterii. Ponadto do piątku 2 grudnia w placówkach oświatowych trwa zbiórka darów dla Ukrainy.

Happening stał się okazją do wręczenia przez wicedyrektora ZS Jarosława Zowczaka nagród laureatom przeprowadzonych wcześniej w placówce konkursów profilaktycznych „Rzuć palenie razem z nami” i „Powiedz Stop Przemocy”.

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy i programy prewencyjne realizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy. Wśród 95 wyróżnionych osób jest siedmioro nauczycieli z mogileńskiej placówki.

10 listopada społeczności szkolne uroczyście świętowały 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel połączony z koncertem pieśni patriotycznych.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, barwny korowód uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach odwiedził Szkołę Podstawową nr 3, przeszedł ulicami miasta, odwiedził starostę i burmistrza Mogilna.

Do konkursu przystąpiło 16 dzieci z przedszkoli przy ZSP 1, ZSP 2 w Strzelnie oraz z przedszkola w Markowicach. Po wręczeniu nagród wszyscy zaproszeni zostali na skosztowanie okolicznościowego tortu przystrojonego w barwy narodowe. 

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych. W nauce pływania na krytej pływalni w Mogilnie uczestniczą uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Jezior Wielkich, Padniewa, Mogilna i Szczepanowa.

W Zespole Szkół w Mogilnie odbyło się spotkanie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa na drodze oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Poprowadziła je Lucyna Rudzińska z Zespołu Prasowego Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II a i II d LO.

Wszystkie zajęcia były bezpłatne, a uczestnicy zajęć panelowych otrzymali stosowne zaświadczenia. Można było zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych, kupić książki oferowane przez wydawnictwa pedagogiczne, zapoznać się z ofertą szkoleniową oraz formami działalności różnych instytucji, których przedstawiciele byli obecni na targach.

Kalendarz 2023

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.