Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W szkole

18 marca na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał Olimpiady Matematycznej Juniorów. W wydarzeniu uczestniczył uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Dąbrowie, Wojciech Antoniewicz wraz z nauczycielką matematyki Małgorzatą Lewandowską.

18 marca w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie I Konkursu Wiedzy z Chemii inPUT. Duży sukces w konkursie odniósł uczeń klasy IV b LO o kierunku politechnicznym mogileńskiego Zespołu Szkół Mateusz Maruszak.  

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego Selfie+, który odbył się pod hasłem Wyraź siebie, inspiruj innych. W kategorii Synergia zwyciężyło zdjęcie nadesłane przez Zespół Szkół w Strzelnie pod nazwą Erasmus+ - zdobywamy zawodowe doświadczenia błyskotliwie.

20 marca w przeddzień kalendarzowej wiosny uczniowie i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie uczestniczyli w zorganizowanym happeningu Wiosna, ach to ty.

Działający przy ZS CKR w Bielicach zespół taneczny Białe Kujawy, tworzy kilkunastoosobowa grupa uczniów. Opiekunowie grupy dokładają wszelkich starań, aby zespół zakupił nowe stroje, jednak problemem są fundusze. Reporter Pałuk odwiedził zespół podczas treningu, aby przybliżyć czytelnikom jego działalność i plany na przyszłość.

Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Mogilnie. Około 130 uczniów Zespołu Szkół przebiegło ścieżkami mogileńskiego parku dystans o długości 1.963 metry.

Podziwu godna liczba Pi, będąca również tematem wiersza Wisławy Szymborskiej, ma promować matematykę i nauki ścisłe dokładnie 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby π.

 13 marca w Zespole Szkół w Mogilnie została zainaugurowana wystawa, na której prezentowane są zdjęcia wykonane przez uczennice szkoły, a także uczniów szkół ze Słowenii, Węgier i Włoch w ramach międzynarodowego, niemieckojęzycznego projektu eTwinning.

Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Powstańców Wielkopolskich w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) przystąpiła do konkursu Rozśpiewane, roztańczone kujawsko-pomorskie, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W ramach konkursu zespół nagrał dwie piosenki ludowe: Czerwone jabłuszko i Lipkę oraz taniec Klapok.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Mathématiques sans Frontières (Matematyka bez Granic) organizowany jest od trzydziestu trzech lat w Europie Zachodniej. Ma on charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 przez grupę francuskich matematyków, przy wsparciu Akademii w Strasburgu.

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.