Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wychowankowie MOW z dyrektorką placówki Agnieszką Piotrowicz fot. Krzysztof Zebel

Warsztatami Dzień kreatywności zainaugurowany został w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Strzelnie Tydzień kariery, który przebiegał pod hasłem: Tydzień kariery. Super moce, pasja = profesja.

Chłopcy podzieleni na trzy grupy musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia oraz spostrzegawczości. Wśród konkurencji znalazło się m.in. odwzorowywanie rysunku przy zasłoniętych oczach, wysłuchując tylko wskazówek lidera grupy, tor z przeszkodami, odnajdywanie ukrytych przedmiotów.

Jednocześnie ogłoszony został konkurs fotograficzny Pasja = profesja. Celem konkursu było ukazanie pasji i zainteresowań, które w przyszłości mogą stać się profesją. Dzień zakończył się integracyjnym spotkaniem przy grillu.  

Następnego dnia odbyły się warsztaty Sukces to ja, myśl pozytywnie. Zajęcia dotyczyły wyznaczania celów i ich realizacji, wyszukiwania swoich mocnych stron i ćwiczeń autoprezentacji. Warsztaty oparte zostały na ćwiczeniach socjoterapeutycznych. Kolejnego dnia został przeprowadzony został test kompetencji zawodowych Zamek. Uczestnicy poznali w ten sposób swoją charakterystykę osobowości zawodowej, to z kolei wskazało im rodzaje pracy, które mogliby podjąć w przyszłości. Test składał się z dwóch części. Aby go wykonać wychowankowie musieli określić swoje zainteresowania oraz zastanowić się na swoimi rekcjami w wyobrażonych i przytaczanych w teście sytuacjach życiowych.

Kolejnym działaniem w ramach Tygodnia kariery były warsztaty pt. Poszukiwanie pracy - jak przełamać stereotypy i nie ulegać uprzedzeniom. Przed rozpoczęciem zajęć wychowankowie wypełnili Test wiedzy dorosłego świata, w który mogli pochwalić się wiedzą dotyczącą funkcjonowania, po ukończeniu 18. roku życia.

Po wysiłku umysłowym chłopcy rozluźnili się podczas zajęć plastyczno-artystycznych, będących jednocześnie wstępem do ostatniego etapu zajęć - rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie pracy. Najpierw uczestnicy wylosowali zawód, który wskazał im o jakie stanowisko będą musieli się ubiegać podczas rozmowy. Widząc już w kogo mają się wcielić, przystąpili do wykonania stroju charakterystycznego dla wylosowanej profesji. Na zakończenie, każdy z uczestników został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której oceniono kulturę języka, odporność na stres, autoprezentację.

W ostatnim dniu akcji odbyły się zajęcia profilaktyczne Asertywnie - chemia nie dopinguje, chemia załamuje. Podczas spotkania rozmawiano z wychowankami m.in. o tym jak mózg uzależnia się od narkotyków, w jaki sposób narkotyki zmieniają działanie mózgu, dlaczego jedni biorą, a inni nie, o czynnikach chroniących i czynnikach ryzyka, marihuanie i psychozie, zabójczym koktajlu: alkoholu i narkotykach.

Po zajęciach, w godzinach popołudniowych podczas apelu prowadzonego przez dyrektorkę placówki Agnieszkę Piotrowicz ogłoszone zostały wyniki konkursu oraz wręczono dyplomy laureatom i podziękowania za zaangażowanie i aktywność podczas całego cyklu spotkań.

W konkursie fotograficznym Pasja = profesja zwyciężył Adrian Rybka, 2. Wiktor Zarembski, 3. Jakub Kukla. Wyróżnienia otrzymali: Michał Kaszyński, Dawid Koszarek, Klaudiusz Postek, Mateusz Kowal, Jakub Galina, Aleks Jurski, Szymon Tomaszewski, Bartłomiej Jeliński, Adam Jaskulski.

Pomysłodawcą i przeprowadzającym Tydzień kariery. Super moce, pasja = profesja była wychowawczyni i opiekunka grupy usamodzielnienia Jagoda Woźniak. Współorganizatorką konkursu fotograficznego oraz badającym kompetencje zawodowe uczestników była wychowawczyni Marzanna Nogala.

Tydzień kariery odbył się dzięki dofinansowaniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Strzelnie.

Magdalena Lachowicz, 16 VI 2021

Reklama na stronie

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.