Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Liczne grono uczniów uczestniczących w konferencji fot. Inez Padowska

Gościem specjalnym spotkania był płk. rez. Maciej Matysiak- wykładowca Szkoły NATO w Oberammergau w Niemczech, ekspert i doradca w zakresie działalności służb specjalnych, bezpieczeństwa, terroryzmu, obronności i szpiegostwa, uczestnik misji wojskowych w Chorwacji, Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz w Iraku.

We wtorek 8 marca o godzinie 10.30, w Zespole Szkół w Mogilnie przy ulicy Dworcowej, odbyła się konferencja na temat sytuacji w Ukrainie. Wydarzenie nosiło nazwę " Ukraina- Europa - Świat - Przeszłość- Teraźniejszość - Przyszłość". Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Państwową Szkołą Wyższą Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Na konferencji obecni byli uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali szereg nurtujących pytań. Osoby, które brały udział w spotkaniu, mogły opowiedzieć o swoich odczuciach i wątpliwościach jakie towarzyszą im w związku z panującą sytuacją w Ukrainie.

 

Płk. rez. Maciej Matysiak podczas wykładu na temat sytuacji na Ukrainie fot. Inez Padowska

 

Gościem specjalnym spotkania był płk. rez. Maciej Matysiak- wykładowca Szkoły NATO w Oberammergau w Niemczech, ekspert i doradca w zakresie działalności służb specjalnych, bezpieczeństwa, terroryzmu, obronności i szpiegostwa, uczestnik misji wojskowych w Chorwacji, Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz w Iraku. Ponadto płk. Rez. Maciej Matysiak jest oficerem zajmującym się przeciwdziałaniem i zwalczaniem szpiegostwa, terroryzmu, korupcji i przestępczości zorganizowanej, skierowanej przeciwko Siłom Zbrojnym Rzeczpospolitej Polskiej oraz Zastępcą Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie wśród otaczających go uczniów fot. Inez Padowska

 

Omawiana była sytuacja nie tylko na Ukrainie, ale również w Polsce. Wojskowy móiwł o celach trwającej wojny oraz jakie skutki może ona przynieść dla Ukrainy, Europy i świata.

 

Uczeń Zespołu Szkół w Mogilnie, wyrażający swoje zaniepokojenie aktualną sytuacją na Ukrainie fot. Inez Padowska

 

Poruszona została także kwestia wszechobecnej dezinformacji w telewizji, w mediach społecznościowych, na portalach internetowych, jako jednej z broni stosowanej przez reżim Putina, która niesie za sobą poważne konsekwencje.

Inez Padowska, 8 III 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.