Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Przed publicznością w strojach kujawskich z repertuarem regionalnych pieśni i przyśpiewek ludowych wystąpił zespół regionalny z PSP w Wójcinie fot. Paweł Lachowicz

Po koncercie wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek, a chętni mieli możliwość zwiedzić miejscową remizę OSP, jej wyposażenie oraz wozy bojowe.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W czwartek 24 marca w sali widowiskowej Domu Kultury w Jeziorach Wielkich odbyło się integracyjne spotkanie artystyczne. Dyrektor GOKiR Krzysztof Zwoliński na spotkanie zaprosił uczniów szkół podstawowych z Jezior Wielkich i Wójcina oraz ich nowych kolegów z Ukrainy, którzy rozpoczęli naukę w jeziorańskich szkołach w ubiegłym tygodniu.

- Jest to takie spotkanie zapoznawcze wszystkich uczniów. Wszyscy wiemy z jakiego powodu uczniowie z Ukrainy się u nas znajdują. Mają bardzo trudną sytuację w swoim kraju i dlatego przybyli do nas, a my chcemy ich tutaj bardzo serdecznie ugościć - mówił dyrektor Zwoliński, który prowadził całe spotkanie. Tłumaczką podczas spotkania była Ukrainka Olga Kosmalska, która w Polsce założyła rodzinę i od paru lat mieszka w Wójcinie. Jej córka Oleksandra jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Wójcinie.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Polski i Ukrainy. Następnie zaprezentowano przygotowany program artystyczny o Polsce i naszym regionie, w tym wiersze i piosenki przedstawili uczniowie obu szkół. Ponadto przed publicznością w strojach kujawskich z repertuarem regionalnych pieśni i przyśpiewek ludowych wystąpił zespół regionalny z SP w Wójcinie, prowadzony przez Pawła Politowskiego i Beatę Jąkalską. Po koncercie wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek, a chętni mieli możliwość zwiedzić miejscową remizę OSP, jej wyposażenie oraz wozy bojowe.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 24 III 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.