Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Nietrzeźwy ksiądz chciał prowadzić lekcje religii w ZSOiZ w Trzemesznie fot. Roman Wolek

Rodzice, którzy odwozili swoje dzieci do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych zwrócili uwagę na dziwne zachowanie księdza Krzysztofa S., który przyszedł do szkoły uczyć religii.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Do bulwersującej sytuacji doszło w środę, 30 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Rodzice, którzy odwozili swoje dzieci na zajęcia w tej szkole zauważyli, że do budynku wchodzi mężczyzna, który sprawiał wrażenie, iż może być w stanie nietrzeźwym. Był to Krzysztof S., ksiądz z trzemeszeńskiej parafii, który przyszedł do szkoły, aby prowadzić z uczniami lekcje religii.

Rodzice poinformowali o tym policję. W międzyczasie na stan księdza zwrócili uwagę także inni pracownicy szkoły i został on poproszony o opuszczenie placówki. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, nie zastali już księdza na terenie szkoły i nie mieli możliwości zbadania go alkomatem.

O sytuacji dowiedział się proboszcz parafii w Trzemesznie ks. prałat Piotr Kotowski. Jak nam powiedział, wyciągnął surowe konsekwencje wobec księdza Krzysztofa S.
Nie będzie on już uczył w szkole, ani pełnił żadnych obowiązków na terenie parafii aż do wyjaśnienia całej sprawy i decyzji księdza prymasa. Ks. Piotr Kotowski oświadczył także, że zaproponuje, aby ksiądz poddał się leczeniu z alkoholizmu.

Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej w czwartek, 7 kwietnia.

Roman Wolek 31 III 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.