Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Paweł Lachowicz

W piątek, 3 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. dra Jakuba Cieślewicza w Strzelnie przy ul. Parkowej odbył się XIV Integracyjny Piknik Rodzinny.

Motywem przewodnim pikniku był cytat z książki Richarda Paula Evansa pt. Szukając Noel - "Rodzina jest dla człowieka niczym płótno dla artysty. Przelewamy na nie nasze najwspanialsze marzenia. Kreślimy je często w sposób niedoskonały i nieudolny, ale wszyscy jesteśmy przecież zaledwie amatorami w sztuce życia. Jeśli jednak nie skupiamy się na roztrząsaniu własnych pomyłek, z czasem powstają w ten sposób prawdziwe arcydzieła. Z czasem uczymy się także, że to nie piękno końcowego efektu godne jest najwyższej pochwały, lecz wysiłek, jaki wkłada się w jego malowanie".

 

REKLAMA

Wszystkich przybyłych powitała dyrektorka ośrodka Anna Rychlewska oraz prowadzące piknik Magdalena Budkiewicz, Magdalena Selbirak i Dominika Witkowska. Następnie rozpoczęła się część artystyczna "Witajcie w naszej bajce", którą zaprezentowali wychowankowie ośrodka przygotowani przez Dominikę Witkowską. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie brali udział w zorganizowanych integracyjnych zabawach i konkursach, a było ich niemało. Do tego każdy mógł poczuć się jak w prawdziwej krainie bajek. Oprócz chatki Baby Jagi, po placu biegały różne postaci z bajek, w które wcielili się zarówno wychowankowie ośrodka, jak i nauczyciele i wychowawcy.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Odbył się pokaz musztry wojskowej i paradnej, warsztaty samoobrony i zabawy fitness na wesoło, które prowadził trener judo i samoobrony, instruktor fitness Mariusz Suliński. Był też kącik plastyczny z bańkami, który obsługiwały Joanna Jankowska, Ewa Dąbrowska i Agnieszka Jabłońska; kącik alchemika, gdzie Olga Kordylewicz przeprowadzała różne doświadczenia chemiczne; kącik przyrodniczy, gdzie pod czujnym okiem Marka Sobieraja chętni mogli na przykład własnoręcznie wydoić krowę. Dominka Witkowska prowadziła zajęcia karaoke, a Dawid Pawlak przebrany za wesołego klauna zabawiał uczestników tworzeniem zwierzątek z balonów. Lilianna Machura i Katarzyna Jóźwiak prowadziły loterię fantową, gdzie można było atrakcyjne nagrody.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Chętni uczestniczyli w zabawach grupowych w tym zabawie integracyjnej z użyciem terapeutycznej chusty animacyjnej Klanza, którą prowadzili Ilona Kruszewska, Dawid Pawlak i Joanna Jankowska. Najmłodszym chętnym piękne bajkowe postaci na twarzach malowały Monika Suwalska i Alicja Wojtylak. Były też przejazdy bryczką po okolicy, które nadzorowała Magdalena Bociańska. Gościnnie podczas pikniku stoisko promocyjne wystawiło mogileńskie kino Wawrzyn, w ramach którego można było otrzymać popcorn i watę cukrową. Natomiast Mariusz Kordylewicz na miejscu wykonywał pamiątkowe kubki z nadrukiem oraz promocyjne gadżety.

 

 

 

Oprócz atrakcji dla ducha były też pyszności dla ciała. Każdy w namiocie, który obsługiwały Paulina Gościak-Nawrot, Renata Szarek, Grażyna Kołacka, Marlena Lewandowska, Elżbieta Domżalska, Katarzyna Przybyszewska mógł posilić się grochówką, kawą, ciastem, owocami i goframi przygotowanym przez kuchnię SOSW. Kiełbaski z grilla na miejscu przygotowywali: Dariusz Budkiewicz, Krzysztof Woźniak, Eryk Szydzik i Paweł Nowiński. Pomocą w organizacji pikniku służyli: Mariusz Kosmalski, Ewelina Kijak, Krzysztof Pieróg, Dawid Gawrysiak, Roman Kukliński, Tomasz Kukliński, Agnieszka Wojdyła, Mariusz Kordylewicz, Jarosław Piasecki, Mariusz Suliński, Sławomir Wojtylak, Tomasz Stefański, Barbara Śmigiel, Stowarzyszenie "Pomocna dłoń" oraz Rada Rodziców przy SOSW.

Paweł Lachowicz, 5 VI 2022

Reklama na stronie

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.