Podczas pikniku przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej fot. Paweł Lachowicz

10 czerwca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach (gm. Mogilno) odbyła się VIII edycja Dnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa, który w tym roku przebiegał pod hasłem Wybieram marzenia, a nie uzależnienia. Coroczny piknik organizowany jest, by promować profilaktykę uzależnień i bezpieczeństwo wśród młodzieży.

REKLAMA

Do ośrodka w Bielicach przybyły drużyny z: Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Strzelnie wraz z opiekunami. Drużyny rywalizowały ze sobą w zawodach rekreacyjno-sportowych, brały udział w teście wiedzy na temat bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki uzależnień, a także wykonywały plakat promujący hasło tegorocznej edycji pikniku.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Turniej wygrał MOW w Strzelnie, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy, trzecie miejsce zdobyli goście z ZPS Szerzawy, czwarte miejsce zajęła drużyna dziewcząt z MOW w Kruszwicy.
Podczas imprezy drużyna Szkolnej Sekcji Ochotniczej Straży Pożarnej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach zaprezentowała gościom pokaz pożarniczo-ratowniczy oraz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez Andrzeja Guźniczaka i Piotra Fołdę.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

W Dniu Profilaktyki na zaproszenie dyrektorki Doroty Andrzejkiewicz uczestniczyli: wicestarosta Jerzy Łaganowski, przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski, wizytator Kuratorium Oświaty Wiesław Guziński, Komendant Straży Miejskiej Mirosław Kuss, dyrektor PPP w Mogilnie Maciej Herwart, wicedyrektor ZS w Bielicach Jarosław Dembiński, przedstawiciel PSSE w Mogilnie Małgorzata Maciejewska, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Radosne serca w Bielicach wraz z opiekunami i zastępcą kierownika Lucyną Lepczyńską.

 

 

 

Po zakończeniu konkurencji i odebraniu nagród wszyscy uczestnicy imprezy raczyli się słodkimi wypiekami oraz pysznościami z grilla. Koordynatorem tegorocznej edycji Dnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa był Andrzej Guźniczak. Fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.

Paweł Lachowicz, 11 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.