fot. Marek Holak

W niedzielę, 19 czerwca w Bielsku (gm. Orchowo) na szkolnym boisku został zorganizowany Festyn Rodzinny. W ramach festynu odbył się występ szkolnego teatru, działającego przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bielsku.

REKLAMA

Teatrzyk wystawił sztukę "Kopciuszek" i była to już 10 teatralna premiera w szkole, z przerwą na okres pandemii. Spektakl najpierw w niedzielę został zaprezentowany mieszkańcom w sali remizy strażackiej, a we wtorek, 21 czerwca także w remizie dla uczniów szkoły i dzieci z niepublicznego przedszkola.

 

Piosenka ze sztuki "Kopciuszek" w wykonaniu Magdaleny Wierzbińskiej fot. Marek Holak

 

W sztuce "Kopciuszek" zagrali: Danuta Sucholas - królowa, Lilianna Małek, Antonina Ciepły i Magdalena Wierzbińska - śpiew, damy dworu, Maja Tomczak, Daria Spochacz, Julia Jankowska, Bogumiła Kameduła, Patrycja Łukasiewicz, Marta Tomczak, Kinga Krzywińska i Wiktoria Pietrzak - damy dworu, Oliwia Byczkowska - Haneczka, Bartosz Ciabach - książę, Wiktoria Gallas - Kopciuszek, Wiktoria Kameduła - Kasieńka, Izabela Krajniak - wróżka, Adam Wojciechowski - narrator, Ignacy Nyga - ochmistrz, Sebastian Tomczak - strażnik oraz Julia Hartwich - macocha.

 

 

Fragmenty sztukki "Kopciuszek", wystawionej przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku fot. Marek Holak

 

Sztukę "Kopciuszek" przygotowali nauczyciele: Katarzyna Holak, Renata Syty, Barbara Byczkowska, Lidia Lesińska i Jacek Kubiak.

Po spektaklu dyrektor NSP Barbara Gutkowska i prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Z edukacją w przyszłość" Alicja Wawrzyniak podziękowały słodyczami uczniom i wszystkim osobom, które przygotowywały Kopciuszka.

 

 

 

Marek Holak, 21 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.