Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Strzeleńscy stażyści na lotnisku podczas powrotu do Polski z dwutygodniowego stażu w Hiszpanii fot. Jacek Kubiak

24 uczniów Technikum Handlowego, Ekonomicznego i Mechaniczego Zespołu Szkół w Strzelnie wróciło z dwutygodniowych zawodowych stażów z Hiszpanii, zrealizowanych w ramach projektu "Od Eurostażysty do Eurozawodowca".

Realizacja projektu możliwa była dzięki przystąpieniu Zespołu Szkół w Strzelnie do programu Erasmus+ pod nazwą "Krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego". Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i trwa do maja 2023 roku.

Uczniowie: Oliwia Andruszczak, Martyna Banasik, Kamil Budny, Aleksandra Ciabach, Mateusz Czechorowski, Paulina Ćwiklińska, Kacper Ćwikliński, Dawid Dembinski, Martyna Kamińska, Martyna Kozicka, Oliwia Krzewińska, Mateusz Malinowski, Marcin Minta, Marcelina Naworcka, Jakub Niedziela, Szymon Nowiński, Jakub Nowak, Jakub Oborski, Marcin Oliwkowski, Hubert Przybysz, Julita Skonieczna, Julia Śmiłowska, Natalia Wiśniewska, Aleksandra Zwolińska zostali przyjęci przez hiszpańskiego partnera projektu - firmę Universal Mobility, zajmującą się organizacją zagranicznych stażów dla młodzieży z całej Europy. Miejscem pobytu uczniów była Granada.

Handlowcy podnosili swoje zawodowe kompetencje z zakresu prowadzenia sprzedaży i działalności handlowej poprzez realizację praktyk w sklepie El Mercadillo, ekonomiści asystowali przy prowadzeniu dokumentacji w biurze Universal Mobility, a mechanicy przeszli praktyczne szkolenie m.in. z użytkowania obrabiarek skrawających w zakładzie Mecanizados Bolivar.

Ponadto, uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności społeczne, personalne i językowe, nawiązując nowe kontakty z rówieśnikami z innych krajów Europy, którzy również odbywali swoje staże zawodowe w Hiszpanii. W ramach programu kulturalnego uczestnicy projektu odwiedzili Kordobę i udali się do parku przyrody Cabo de Gata, gdzie wypoczywali na urokliwych plażach Morza Śródziemnego. Po praktykach wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające realizację zagranicznych stażów. - Tym samym nasi uczniowie nabyli nowe kompetencje, które zwiększają ich szanse na rynku pracy - powiedział nam opiekun stażystów Szymon Pawlak.

Opiekunami grupy w czasie wyjazdu byli Szymon Pawlak i Jacek Kubiak.

Magdalena Lachowicz, 26 IX 2022

Kalendarz 2023

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.