Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zajęcia dla uczniów w ramach projektu odbywają się na krytej pływalni w Mogilnie fot. Magdalena Lachowicz

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych. W nauce pływania na krytej pływalni w Mogilnie uczestniczą uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Jezior Wielkich, Padniewa, Mogilna i Szczepanowa.

Od września trwa tegoroczny program Umiem pływać, realizowany we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gmin. W zajęciach nauki pływania weźmie udział 5,5 tysiąca uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Istotą programu Umiem pływać jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Ponadto dzieci zostaną zapoznane z zasadami bezpiecznego wypoczynku i zachowania się w sytuacji zagrożenia nad wodą.  Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. Ta edycja programu potrwa do końca listopada.

REKLAMA

W przedsięwzięciu biorą udział dwie gminy z naszego regionu Jeziora Wielkie, Mogilno i Dąbrowa.

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Woźnieckiego w Jeziorach Wielkich uczestniczy w programie od 14 września. Uczniowie ćwiczą naukę pływania w każdą środę od 14.00 – 16.00 na mogileńskiej pływalni pod kierunkiem instruktorki Agaty Staniek. Ich zajęcia zakończą się 16 listopada.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie korzystają z zajęć w ramach projektu na mogileńskiej pływalni OSRiR od 13 września w każdy wtorek od 13.30 do 15.00 pod kierunkiem instruktorki Marty Jaśkiewicz – Koźmińskiej. Ich zajęcia zakończą się 22 listopada.   

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Padniewie rozpoczęli udział w projekcie 15 września na mogileńskiej pływalni pod kierunkiem Agnieszki Rogowskiej. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od 13.00 do 14.30 i potrwają do 17 listopada.

 Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczepanowie korzystają z nauki pływania na mogileńskiej krytej pływalni od 16 września. Zajęcia odbywają się pod kierunkiem Marty Jaśkiewicz – Koźmińskiej w każdy piątek od 13.30 do 15.30 i potrwają do 17 listopada.

 Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki w Toruniu. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 740.000 złotych, z czego połowa 370.000 zł to środki samorządu województwa.

Magdalena Lachowicz, 8 IX 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.