Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas aukcji można było wylicytować szalik UKS Alfa 99 Strzelno  fot. Magdalena Lachowicz

Zebrane pieniądze przekazane zostaną do strzeleńskiego SOSW na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących przedszkolaków.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Po raz 25. w strzeleńskim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akcja charytatywna polegająca na dotarciu z paczkami świątecznymi do dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie. Młodzież licealna pod opieką pomysłodawczyni akcji, pedagog i bibliotekarki liceum Marleny Stranz zorganizowała w szkole Wielki Tydzień Charytatywny. W poniedziałek, 12 grudnia w liceum zorganizowana została sprzedaż ciast i ciastek upieczonych przez uczniów. W sprzedaż zaangażowali byli: uczeń klasy I liceum Bronisław Goździewski oraz uczennice technikum Patrycja Milak i Wiktoria Kozłowska. Ze sprzedaży słodkości uzbierano 244,54 zł.

 

Do licytacji i nabycia różnych przedmiotów nie brakowało chętnych fot. Magdalena Lachowicz

 

Głównym punktem charytatywnej akcji była zorganizowana 14 grudnia w sali gimnastycznej liceum świąteczna aukcja charytatywna, której przyświecały słowa św. Jana Pawła II: Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje. W licytacji udział wzięły wszystkie klasy licealne, uczniowie technikum oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Gośćmi specjalnymi byli burmistrz Dariusz Chudziński, członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego Paweł Jankowski oraz dyrektorzy Zespołu Szkół Piotr Cieślik i Jarosław Zowczak.

 

Aukcję prowadził Piotr Szumacher fot. Magdalena Lachowicz

 

 Licytowane były książki, torby, talony podarunkowe od lokalnych salonów kosmetycznych i fryzjerskich, restauracji i pizzerii, kwiaciarni oraz przedmioty od lokalnych przedsiębiorców, maskotki Gangu Bystrzaków, koszulka, kubek, czapka i maseczka z logo liceum i Zespołu Szkół, ozdoby świąteczne, maskotki, breloki do kluczy, powerbanki, słuchawki i głośniki bezprzewodowe oraz obrazy autorstwa absolwenta liceum, artysty Eryka Szydzika. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się certyfikaty zwalniające klasy z odpytywania i kartkówek. Aukcję prowadził uczeń III klasy LO Piotr Szumacher. Nad oprawą audio-wizualną opiekę sprawował Tobiasz Piotrowicz z klasy II LO, a nad sprawnym przebiegiem czuwali uczniowie klasy II LO: Olga Sienkiewicz i Kacper Jankowski. Przerywnikami prowadzonej licytacji był śpiew świątecznych utworów Maleńka miłość i Last Christmas w wykonaniu Miriam Dopierały.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana uzbierana z aukcji kwota. Po podliczeniu wszystkich uzbieranych pieniędzy zakupione zostaną prezenty dla dzieci z Przedszkola o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych oraz z Autyzmem przy SOSW w Strzelnie.

 

 

Magdalena Lachowicz, 14 XII 2022

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.