Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Reprezentanci mogileńskiego Zespołu Szkół w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej z dyrektorem ZS Zbigniewem Grzechowskim fot. ZS Mogilno

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie zostali laureatami konkursów i olimpiad.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

OLIMPIADA HISTORYCZNA

14 stycznia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Zespól Szkół w Mogilnie reprezentowało trzech uczniów: Dominika Bujak z klasy III, Jakub Patora i Jakub Wiśniewski z klas I (czwarta uczennica Joanna Kobielska z kl. III  była nieobecna). Chociaż każdy uczeń wybrał sobie inną epokę, wszyscy musieli w ciągu czterech godzin napisać wyczerpującą pracę historyczną.

Dominika skupiła się na wieku XX i scharakteryzowała oraz oceniła politykę mocarstw wobec Polski podczas II wojny światowej. Jakub Patora wybrał wieki średnie i zaprezentował  genezę oraz znaczenie sporu o inwestyturę w średniowiecznej Europie. Kuba Wiśniewski wybrał temat ze starożytności – Czasy Peryklesa to okres świetności i potęgi starożytnych Aten. Rozważ powyższą tezę, uwzględniając aspekt polityczny, społeczno-gospodarczy i kulturowy.

Do części ustnej awansował Jakub Patora z klasy I c LO (o nachyleniu filologiczno-prawnym). Już w najbliższy piątek będzie musiał odpowiedzieć przed komisją na Wydziale  Historii UMK w Toruniu na pytania z przeczytanych lektur oraz zagadnienia z całego zakresu dziejów historycznych.

Uczniowie do olimpijskich zmagań przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielek historii Renaty Lepszej i Aleksandry Tylińskiej.

 

Laureat konkursu z okazji Dnia Służby Zagranicznej Kacper Heman z dyrektorem Zespołu Szkół Zbigniewem Grzechowskim i nauczycielką historii Renatą Lepszą fot. ZS Mogilno

 

 KONKURS O SŁUŻBACH ZAGRANICZNYCH

Kacper Heman z klasy I Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół w Mogilnie zajął pierwsze miejsce w województwie kujawsko – pomorskim, w zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu konkursie z okazji Dnia Służby Zagranicznej. W konkursie trzeba było udzielić odpowiedzi na 5 pytań z zakresu funkcjonowania służby zagranicznej w XX i XXI wieku. Ponadto w konkursie uczestniczył Marcel Marciniak z klasy I TI, który zajął trzecie miejsce. Opiekunem merytorycznym uczniów była Renata Lepsza.

Magdalena Lachowicz, 26 I 2023

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.