Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uczniowie Technikum Hodowli Koni, Technikum Weterynarii i Technikum Rolniczego z wychowawcą Krzysztofem Witczakiem fot. Paweł Lachowicz

Sobota, 28 stycznia będzie pamiętną datą dla najstarszych klas Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach (gm. Mogilno), bowiem to właśnie tego dnia oni byli gospodarzami studniówki, czyli pierwszego tak ważnego balu w ich życiu. 

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W tym roku wielki bal odbył się we wnętrzach Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Magnolia w Bystrzycy (gm. Trzemeszno). Uroczystość prowadzili uczniowie Anita Kowalska i Szymon Koziej, którzy powitali przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i głównych bohaterów wieczoru, czyli tegorocznych maturzystów wraz z ich osobami towarzyszącymi. W tym roku na balu bawili się uczniowie czterech klas IV Technikum Logistycznego, Technikum Organizacji Turystyki i Technikum Pojazdów Samochodowych z wychowawczynią Wiolettą Opasińską, Technikum Logistycznego z wychowawczynią Katarzyną Marciniak, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z wychowawcą Bernardem Łaganowskim oraz Technikum Hodowli Koni, Technikum Weterynarii i Technikum Rolniczego z wychowawcą Krzysztofem Witczakiem wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszonymi gośćmi, w sumie ponad 250 osób. Wspólnie z tegorocznymi maturzystami na studniówkowym balu bawiła się zaproszona posłanka Ewa Kozanecka oraz przewodniczący Rady Rodziców obu szkół Marzena Olejnik i Arkadiusz Pawlaczyk.

 

Uczniowie Technikum Logistycznego z wychowawczynią Katarzyną Marciniak fot. Paweł Lachowicz

 

Prowadzący uroczystość w imieniu wszystkich uczniów podziękowali swoim nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji szkoły oraz rodzicom za trud wychowawczy, przekazaną wiedzę oraz przygotowanie do dorosłego życia.

- Coś się kończy i coś  się zaczyna. Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Zgodnie z tym nasza droga życiowa związana z naszą szkołą wkrótce dobiegnie końca. Chcemy, aby były to miłe wspomnienia, a dzisiejszy wieczór na  pewno będzie jednym z nich (…). Studniówka, to czas zabawy, to pierwszy bal, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. Na ten dzień czekaliśmy 4 lata. Już tylko symboliczne 100 dni dzieli nas od egzaminów maturalnych. Cztery lata minęły zadziwiająco szybko. Wkraczamy w dorosłe Zycie. Progiem do tego jest egzamin dojrzałości. Dziękujemy wam drodzy wychowawcy i nauczyciele za trud włożony w naszą edukację. Dziękujemy za wspieranie nas w naszych sukcesach i porażkach oraz za pomoc w przygotowaniu do dorosłości - mówili prowadzący uroczystość. Następnie uczniowie poszczególnych klas obdarowali swoich wychowawców symbolicznymi kwiatami. Słowa podziękowania uczniowie skierowali też do rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali im w przygotowaniu studniówki, zajęli się sprawami organizacyjnymi.

Jesteśmy przekonani, że dzięki wam, kochani rodzice, będzie to niezapomniany wieczór - mówili uczniowie. Po czym symboliczny bukiet kwiatów Szymon Koziej przekazał na ręce Małgorzaty Danielewicz. Oficjalnego otwarcia balu dokonali dyrektorzy Paweł Kraśny i Jacek Jabłoński, którzy życzyli tegorocznym maturzystom między innymi wspaniałej zabawy.

 

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z wychowawcą Bernardem Łaganowskim fot. Paweł Lachowicz

 

Następnie rozpoczął się tradycyjnym polonezem, którego układy uczniowie przed balem ćwiczyli pod bacznym okiem Justyny Burzyńskiej, której uczniowie podziękowali za cierpliwość podczas lekcji i całą przekazaną wiedzę na temat tego pięknego tańca. Poloneza prowadziły uczennice, bliźniaczki Martyna i Julia Buczkowskie.

 

Uczniowie Technikum Logistycznego, Technikum Organizacji Turystyki i Technikum Pojazdów Samochodowych z wychowawczynią Wiolettą Opasińską fot. Paweł Lachowicz

 

Po oficjalnym otwarciu imprezy rozpoczęła się szampańska zabawa, która obfitowała w różnego rodzaju atrakcje taneczne i niespodzianki. Pojawiły się m.in. torty z płonącymi ogniami, które osładzały wszystkim te piękne chwile. Muzyka grana przez Duet  Black and White z Gniezna  porywała do tańca nawet najbardziej zmęczonych uczestników balu. Maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcją szkoły i nauczycielami bawili się szampańsko do białego rana.

 

 

Paweł Lachowicz, 28 I 2023

W szkole: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: W szkole

Więcej: W szkole

loading...
Więcej: W szkole

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.