Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Nieodłącznym elementem festynu była możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 fot. Paweł Lachowicz

3 września w Nowej Wsi (gm. Jeziora Wielkie) odbył się festyn rekreacyjny zorganizowany w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW.

Przy świetlicy wiejskiej uruchomiony został Mobilny Punkt Szczepień, a na przybyłych czekało sporo atrakcji, w tym gry i zabawy, animacje dla dzieci, malowanie tatuaży i dmuchane zjeżdżalnie. Odbył się także występ kabaretu Na różne okazje. Ponadto przygotowane było ognisko, wata cukrowa, popcorn oraz słodki poczęstunek przygotowany przez gospodynie z KGW.

Program #SzczepimySię z KGW ma na celu podniesienie poziomu zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach. Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) mogły uzyskać środki finansowe na promocję szczepień oraz atrakcyjne nagrody. Program #SzczepimySię z KGW składa się z 4 elementów, na które można uzyskać środki finansowe. Pierwszym elementem jest zorganizowanie festynu #SzczepimySię z KGW. Na jego organizację KGW może pozyskać 8.000 zł, na pokrycie kosztów zorganizowania wydarzenia promującego szczepienia wśród lokalnej społeczności. Takie środki finansowe otrzymało KGW z Nowej Wsi. Kolejnym elementem programu jest możliwość otrzymania premii za szczepienia KGW: 15 lub 30 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla KGW za każdą zaszczepioną pierwszą dawką osobę podczas festynu (warunek: minimum 100 osób zaszczepionych po raz pierwszy). Ponadto KGW może wziąć udział w konkursie KGW Na Medal #SzczepimySię, tutaj przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe dla 1.000 festynów w Polsce z największą liczbą zaszczepionych osób, do uzyskania jest nawet 100.000 zł. KGW może również wziąć udział w konkursie na Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW. Polegać ono będzie na głosowaniu na najładniejsze zdjęcie z Festynu KGW promujące szczepienia. W tym konkursie KGW może otrzymać nawet 25.000 zł.

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 5 IX 2021

Reklama na stronie

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.