Po podpisaniu umowy w sprawie pieniędzy z Funduszu Covidowego, wojewoda, starosta i pozostali uczestnicy idą na konferencję prasową w pobliże budowanej przy szpitalu instalacji tlenowej fot. Marek Holak

Jak zaznaczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, powiat mogileński jest w tym rozdaniu środków covidowych największym beneficjentem w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podpisał we wtorek 1 lutego w Mogilnie z dyrektorką SPZOZ Ewą Bonk-Woźniakiewicz umowę na sfinansowanie dwóch inwestycji w mogileńskim szpitalu z rządowego Funduszu Covidowego. Pierwsza z nich za kwotę 300.000 złotych to budowa instalacji tlenowej na potrzeby szpitala. Inwestycja ulokowana jest w pobliżu poradni dziecięcej, gotowe jest już pomieszczenie z generatorem oraz jeden potężny pojemnik tlenowy, będzie jeszcze budowany drugi pojemnik. Druga inwestycja za kwotę 1.500.000 złotych to kapitalny remont i modernizacja parteru starej części szpitala, łącznie z budową windy.

 

fot. Marek Holak

 

W tej sprawie przy instalacji tlenowej odbyła się konferencja prasowa wojewody, dyrektorki SPZOZ, starosty Tomasza Krzesińskiego oraz członków Zarządu Powiatu w Mogilnie. Jak zaznaczył wojewoda, powiat mogileński jest w tym rozdaniu środków covidowych największym beneficjentem w całym województwie kujawsko-pomorskim. Wojewoda mial do dyspozycjj z Funduszu Covidowego 12 milionów złotych, a tylko do szpitala w Mogilnie trafi 1.8 miliona złotych.

Marek Holak, 1 II 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.