Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Opłaty za lokal(ność)

Jedną z uchwał przygotowanych przez burmistrza Leszka Duszyńskiego na środową 22 lutego sesję Rady Miejskiej, jest projekt uchwały o zaciągnięciu długoterminowego kredytu w kwocie 10.000.000 zł. Kredyt ma być spłacany w latach 2025-2036. Spłata odsetek nastąpi od 2023 roku.

Mieszkańcy gminy Trzemeszno od  nowego roku zmuszeni zostali do  zapłaty wyższej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy. Od 1 stycznia wynosi ona 30 zł od osoby na miesiąc, czyli jest wyższa o 15% w stosunku do roku ubiegłego. Wtedy stawka wynosiła 26 zł.

Burmistrz Leszek Duszyński podniósł opłatę za korzystanie z publicznego szaletu na plantach (Aleje Niepodległości) w Mogilnie.

Zarówno w Mogilnie jak i w Strzelnie Spółdzielnia Mieszkaniowa w trybie ustawy w imieniu mieszkańców złożyła do dostawców ciepła stosowne oświadczenia, które pozwalają skorzystać z obniżonych, w stosunku do kosztów, stawek za ciepło. - Spółdzielni zależy, żeby zarówno opłaty zależne i niezależne od spółdzielni były jak najniższe, ponieważ jest to w interesie mieszkańców jak i spółdzielni - mówi prezes Wojciech Baran.

By zabezpieczyć pieniądze tylko na wydatki bieżące w 2023 roku, zabrakło w projekcie budżetu 14.000.000 złotych. Gdyby do tego dodać rozpoczęte inwestycje z dofinansowaniem unijnym, które trzeba w przyszłym roku zakończyć, a na które nie ma złotówki - to brakuje już 24.000.000 złotych.

Jeżeli radni Rady Miejskiej w Mogilnie zgodzą się na sesji 23 listopada na stawkę zaproponowaną przez burmistrza, to od 1 stycznia 2023 roku przykładowo: 2-osobowa rodzina zapłaci za śmieci 64 złote miesięcznie, 3-osobowa rodzina 96 złotych, a 4-osobowa - 128 złotych.

Strzeleńscy radni podczas sesji 10 listopada ustalili cenę skupu żyta przyjętą do wymiaru podatku rolnego na terenie gminy w 2023 roku. Obecnie podatek rolny wynosi w gminie Strzelno 51 zł. Podczas sesji radni podnieśli go o 9 zł. Od 1 stycznia 2023 roku będzie on wynosił 60 zł.

Od 1 stycznia mieszkańcy gminy Strzelno zapłacą wyższe podatki od nieruchomości. Decyzja większości radnych podatki te wzrosną w stosunku do roku obecnego o 11,8 procent.

Burmistrz Krzysztof Dereziński zaproponował w projekcie uchwały podwyżkę za śmieci do kwoty 33 zł od osoby. Na wniosek radnego Daniela Bisikiewicza komisje pozytywnie zaopiniowały stawkę 30 zł. To podwyżka o 15% - dotychczasowa stawka wynosiła 26 zł. Jednak, aby system zbiórki i wywozu odpadów bilansował się, stawka na tą chwilę powinna wynosić 38 zł od osoby.

Handlowcy, którzy prowadzili działalność w Przyjezierzu do końca września mieli uporządkować działkę, na której mieli postawione swoje obiekty handlowe. Tak zrobili. Jednak pozostał im do spłacenia gminie dług w wysokości 111.973,07 zł i ugoda do podpisania w Sądzie Rejonowym w Mogilnie.

Opłaty za lokal(ność): artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Opłaty za lokal(ność)

Więcej: Opłaty za lokal(ność)

loading...
Więcej: Opłaty za lokal(ność)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.