Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Opłaty za lokal(ność)

Zarówno w Mogilnie jak i w Strzelnie Spółdzielnia Mieszkaniowa w trybie ustawy w imieniu mieszkańców złożyła do dostawców ciepła stosowne oświadczenia, które pozwalają skorzystać z obniżonych, w stosunku do kosztów, stawek za ciepło. - Spółdzielni zależy, żeby zarówno opłaty zależne i niezależne od spółdzielni były jak najniższe, ponieważ jest to w interesie mieszkańców jak i spółdzielni - mówi prezes Wojciech Baran.

By zabezpieczyć pieniądze tylko na wydatki bieżące w 2023 roku, zabrakło w projekcie budżetu 14.000.000 złotych. Gdyby do tego dodać rozpoczęte inwestycje z dofinansowaniem unijnym, które trzeba w przyszłym roku zakończyć, a na które nie ma złotówki - to brakuje już 24.000.000 złotych.

Jeżeli radni Rady Miejskiej w Mogilnie zgodzą się na sesji 23 listopada na stawkę zaproponowaną przez burmistrza, to od 1 stycznia 2023 roku przykładowo: 2-osobowa rodzina zapłaci za śmieci 64 złote miesięcznie, 3-osobowa rodzina 96 złotych, a 4-osobowa - 128 złotych.

Strzeleńscy radni podczas sesji 10 listopada ustalili cenę skupu żyta przyjętą do wymiaru podatku rolnego na terenie gminy w 2023 roku. Obecnie podatek rolny wynosi w gminie Strzelno 51 zł. Podczas sesji radni podnieśli go o 9 zł. Od 1 stycznia 2023 roku będzie on wynosił 60 zł.

Od 1 stycznia mieszkańcy gminy Strzelno zapłacą wyższe podatki od nieruchomości. Decyzja większości radnych podatki te wzrosną w stosunku do roku obecnego o 11,8 procent.

Burmistrz Krzysztof Dereziński zaproponował w projekcie uchwały podwyżkę za śmieci do kwoty 33 zł od osoby. Na wniosek radnego Daniela Bisikiewicza komisje pozytywnie zaopiniowały stawkę 30 zł. To podwyżka o 15% - dotychczasowa stawka wynosiła 26 zł. Jednak, aby system zbiórki i wywozu odpadów bilansował się, stawka na tą chwilę powinna wynosić 38 zł od osoby.

Handlowcy, którzy prowadzili działalność w Przyjezierzu do końca września mieli uporządkować działkę, na której mieli postawione swoje obiekty handlowe. Tak zrobili. Jednak pozostał im do spłacenia gminie dług w wysokości 111.973,07 zł i ugoda do podpisania w Sądzie Rejonowym w Mogilnie.

Na najbliższej sesji jeziorańskiej Rady Gminy odbędzie się głosowanie w sprawie podwyżek opłat za wywóz śmieci. Po przeprowadzonej analizie przez panią skarbnik, po obliczeniu wydatków wydanych w tym roku i dopłaceniu do odpadów przez gminę stawka powinna wynosić 24 zł. Wszystko jednak wskazuje na to, że mieszkańcy gminy zapłacą nie 24 zł, a 19 zł od osoby.

Skarbniczka gminy Jolanta Szydłowska na rok przyszły proponowała obniżyć stawkę podatku rolnego do kwoty 52 zł za kwintal. Wyliczała, że jeśli zostanie stawka obniżona do 52 zł, to z hektara przeliczeniowego kwota wyniesie 130 zł, a hektara fizycznego 260 zł. Ostatecznie radni ustalili stawkę w wysokości 53 zł, czyli o 4 zł więcej niż w roku obecnym.

2 września Rząd wniósł poprawki do ustawy o dodatku węglowym. Koniec z zasadą, że taki dodatek otrzyma każde gospodarstwo domowe. Obecnie wprowadzone przepisy stanowią, że w przypadku, gdy pod jednym adresem zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek węglowy przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.

Kalendarz 2023

Opłaty za lokal(ność): artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Opłaty za lokal(ność)

Więcej: Opłaty za lokal(ność)

loading...
Więcej: Opłaty za lokal(ność)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.