Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jeżeli radni Rady Miejskiej w Mogilnie zgodzą się na sesji 23 listopada na stawkę zaproponowaną przez burmistrza, to od 1 stycznia 2023 roku przykładowo: 2-osobowa rodzina zapłaci za śmieci 64 złote miesięcznie, 3-osobowa rodzina 96 złotych, a 4-osobowa - 128 złotych.

REKLAMA

Przez ostatnie dwa lata, w 2021 roku i w 2022 roku obowiązywała w gminie Mogilno za odbiór i wywóz śmieci stawka 24 złotych od osoby za śmieci posegregowane oraz stawka 48 złotych od osoby za śmieci zmieszane. Taką decyzję przegłosowali radni na sesji 16 grudnia 2020 roku i obowiązuje ona od 1 lutego 2021 roku do dnia dzisiejszego.

W międzyczasie, radni Rady Miejskiej już w grudniu 2021 roku musieli dołożyć do systemu odbioru i wywozu śmieci ponad 1.000.000 złotych z budżetu gminy, bo wpływy z opłaty za śmieci do kasy miejskiej nie pokrywały kosztów.

W środę 23 listopada odbędzie się sesja Rady Miejskiej poprzedzona komisjami. Jedną z omawianych spraw będzie zaproponowany przez burmistrza Leszka Duszyńskiego projekt uchwały, który podnosi opłaty za śmieci aż o 33 %, odpowiednio:

* za śmieci posegregowane - 32 złote od osoby;

* za śmieci zmieszane - 64 złote od osoby.

Jeżeli ktoś prowadzi kompostownik to zapłaci za śmieci o 1 złotówkę mniej (obecnie jest to 50 groszy).

Jeżeli radni Rady Miejskiej w Mogilnie podejmą na sesji uchwałę, to nowa stawka będzie obowiązywała od 1 stycznia 2023 roku.

Marek Holak, 20 XI 2022

Opłaty za lokal(ność): artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Opłaty za lokal(ność)

Więcej: Opłaty za lokal(ność)

loading...
Więcej: Opłaty za lokal(ność)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.