Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pamiętamy o nich

Dyrektor wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Mogilnie Marcin Zieliński poinformował radnych, że było ogłoszone zapytanie do firm w celu rozeznania cen na rynku. Zgłosiła się tylko 1 firma i zaproponowała za wykonanie prac 264.000 złotych.

Ksiądz prałat Ignacy Czechowski urodził się 4 czerwca 1877 r. w Ciechrzu jako dziecko Michała i Jadwigi Czechowskich. Jest pochowany na strzeleńskim cmentarzu. 26 lutego mija 82. rocznica jego śmierci.

W 1913 r. został wcielony do armii pruskiej. Wrócił do Siedlimowa w 1916 r. Walczył potem w Powstaniu Wielkopolskim w oddziale powstańczym. W 1919 r. został powołany do 59. Pułku Piechoty i w 1920 r. walczył przeciwko bolszewikom.

25 lutego 2018 roku w szpitalu w Inowrocławiu zmarł ks. Sławomir Hekiert, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie (gm. Dąbrowa). Miał 46 lat.

Z pewnością wielu wielbicielom orkiestr dętych znana jest postać Romana Hyżego. Warto jednak bliżej przyjrzeć się temu muzykowi i wieloletniemu kapelmistrzowi, który całe swe serce i umiejętności włożył w rozwój Orkiestry Dętej OSP w Strzelnie.

W 2009 roku został proboszczem w Barcinie i piastował funkcję do 2018 roku, skąd przeszedł na posługę duszpasterską do parafii w Murzynnie (gm. Gniewkowo).

24 stycznia, w wieku 92 lat zmarł Edward Drozd - Sybirak, autor wielu inicjatyw mających na celu upamiętnienie na terenie gminy Trzemeszno ofiar sowieckich zsyłek.

28 grudnia w wieku 73 lat zmarła Maria Świdowska. Wieloletnia dyrektorka gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. 

Pierwszy zakład szklarski założył w 1950 r. przy zbiegu Rynku i ul. Jagiełły. Po krótkim czasie kupił dom przy ul. Sądowej i tam najpierw do jednego z pokoi, a potem do przybudówki w podwórzu, przeniósł usługi szklarskie. Firmę po ojcu przejął najpierw syn Jan Michał, a potem wnuk Marcin Kasprowicz. W 1992 r. rozwój techniki wyparł usługi szklarskie z rynku - stały się nieopłacalne. Zwyciężyły plastikowe okna i antyramy. Po 42 latach zakład przestał istnieć.

16 listopada w toruńskim szpitalu w wieku 75 lat zmarła Jadwiga Woźniewicz, była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich.

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.