Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pamiętamy o nich

16 listopada w toruńskim szpitalu w wieku 75 lat zmarła Jadwiga Woźniewicz, była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich.

Zaduszkowe spotkanie wypełnione zostało recytacją, muzyką oraz wspomnieniami o kilku osobach, których nie ma już wśród nas. Zwieńczeniem wieczoru był koncert Marcina Gomulskiego.

Uczniowie strzeleńskich szkół i placówek oświatowych  dołączyli do ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji #Szkołapamięta, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

28 października w wieku 82 lat zmarł Marian Pałaszyński. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę 5 listopada o 11.00 w kościele pw. św. Trójcy w Strzelnie. Pogrzeb odbędzie się o 12.00 na starej strzeleńskiej nekropolii.

Przypominamy dziś postać zmarłego 10 lat temu Ryszarda Cyby, jednego z najbardziej znanych strzelnian, którego zasługi doceniane są nie tylko w Strzelnie, ale również w województwie kujawsko-pomorskim i na pograniczu Kujaw i Wielkopolski.

Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych w dzisiejszym papierowym wydaniu Tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska publikujemy listę naszych najbliższych, których żegnaliśmy w ostatnim roku.

W rodzinie Jadwigi Lewandowskiej pamięć o urodzonym w Trzemesznie, a pochowanym w Szczepanowie, powstańcu przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Przypominamy dziś postać Małgorzaty Kołodziejskiej - nauczycielki matematyki, zasłużonej pedagog i wychowawczyni wielu pokoleń młodzieży. Gdyby żyła, 13 października obchodziłaby 67. urodziny.

W środę, 5 października po długiej chorobie w wieku 73 lat w szpitalu w Gnieźnie zmarł Ludwik Macioł z Zielenia (gm. Trzemeszno).

Poniżej o pozorowanej AK oraz pomordowanych przez reżim bierutowski, czyli szczegóły dotyczące wydarzeń z lat 1945-1947.

Kalendarz 2023

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.