Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Władysława Pamfil fot. Magdalena Lachowicz

10 marca w wieku 74 lat zmarła Władysława Pamfil z Bożejewic (gm. Strzelno). Długoletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bożejewicach.

Władysława Pamfil z domu Giszczyńska urodziła się w 1947 roku. Była wieloletnią działaczką Koła Gospodyń Wiejskich w Bożejewicach oraz Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie.

Funkcję przewodniczącej KGW objęła w 1988 roku i pełniła ją przez 23 lata, do 11 maja 2011 roku. Odznaczona została orderem Serca Matkom Wsi. Order ten jest wyróżnieniem dla kobiet wielodzietnych, żyjących na wsi, które z ogromnym poświęceniem wychowywały dzieci, prowadząc jednocześnie gospodarstwa rolne. 28 grudnia 2006 roku na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, postanowieniem prezydenta RP o nadaniu orderów i odznaczeń otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi za działalność społeczną na rzecz rozwoju rolnictwa. W 2012 roku otrzymała Odznakę honorową Zasłużony dla rolnictwa, przyznaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalembę. Do śmierci zasiadała w Zarządzie Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie. Cały czas udzielała się społecznie i uczestniczyła w codziennym życiu wsi. W 2018 roku bezskutecznie ubiegała się o mandat radnej Rady Miejskiej w Strzelnie z ramienia SLD Lewica Razem.

Zmarła nagle, 10 marca. Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie 17 marca o 11.00 w parafii pw. św. Bartłomieja w Sławsku Wielkim. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się tego samego dnia po mszy św. na cmentarzu parafialnym w Sławsku Wielkim.

Magdalena Lachowicz, 12 III 2021

Reklama na stronie

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.