Władysława Pamfil fot. Magdalena Lachowicz

10 marca w wieku 74 lat zmarła Władysława Pamfil z Bożejewic (gm. Strzelno). Długoletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bożejewicach.

Władysława Pamfil z domu Giszczyńska urodziła się w 1947 roku. Była wieloletnią działaczką Koła Gospodyń Wiejskich w Bożejewicach oraz Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie.

Funkcję przewodniczącej KGW objęła w 1988 roku i pełniła ją przez 23 lata, do 11 maja 2011 roku. Odznaczona została orderem Serca Matkom Wsi. Order ten jest wyróżnieniem dla kobiet wielodzietnych, żyjących na wsi, które z ogromnym poświęceniem wychowywały dzieci, prowadząc jednocześnie gospodarstwa rolne. 28 grudnia 2006 roku na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, postanowieniem prezydenta RP o nadaniu orderów i odznaczeń otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi za działalność społeczną na rzecz rozwoju rolnictwa. W 2012 roku otrzymała Odznakę honorową Zasłużony dla rolnictwa, przyznaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalembę. Do śmierci zasiadała w Zarządzie Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie. Cały czas udzielała się społecznie i uczestniczyła w codziennym życiu wsi. W 2018 roku bezskutecznie ubiegała się o mandat radnej Rady Miejskiej w Strzelnie z ramienia SLD Lewica Razem.

Zmarła nagle, 10 marca. Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie 17 marca o 11.00 w parafii pw. św. Bartłomieja w Sławsku Wielkim. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się tego samego dnia po mszy św. na cmentarzu parafialnym w Sławsku Wielkim.

Magdalena Lachowicz, 12 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.