Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Artykuły z gazety

Zmarł mistrz akwareli Stanisław Tarnowiecki. Nie będzie żadną przesadą stwierdzenie, że kultura mogileńska straciła jedną ze swych najważniejszych postaci. Tak pokazywać piękno mogileńskiej ziemi potrafił tylko on.

Z tej okazji do Orchowa przyjechał ks. abp prymas Polski Wojciech Polak, który udzielił także sakramentu bierzmowania.

Z analizy przeglądu wiaduktu na ul. Kościuszki wynika, że zmiany powinny zostać wykonane niezwłocznie. Dotychczas odbywa się tam ruch pojazdów znacznie cięższych niż dopuszczalne normy dla takiego starego obiektu.

Gmina Strzelno już niebawem przystąpi do rekultywacji składowiska odpadów komunalnych w Bławatach.

Zdaniem specjalnie powołanej komisji, jest wysokie prawdopodobieństwo, że niektóre podpisy na liście głosujących w dniu wyborów, jak i niektóre podpisy pod protestem w sprawie wyborów, zostały sfałszowane.

Wcześniej wielokrotnie pisaliśmy o sprawie nielegalnego składowiska odpadów w Kamieńcu. Ostatni raz rok temu w artykule Śmieci zostały, ale nie spłonęły w związku z przypadkami podpaleń składowisk śmieci na terenie całego kraju. Jak się okazało, część śmieci jednak spłonęła, ale dopiero rok później po fali podpaleń.

2 czerwca, w wieku 71 lat zmarł Zygmunt Wiśniewski z Rzeszyna, działacz kulturalny, samorządowy, związkowy i spółdzielczy na ziemi jeziorańskiej.

Gmina wypowiedziała Tomaszowi Kowalskiemu umowę najmu na lokal sąsiadujący z biblioteką, w którym prowadzi sklep elektryczny. Właściciel zaprotestował, wywieszając na sklepie baner. Mówi: - Nie mogę nic więcej zrobić. Nie ma z kim rozmawiać i nikt nie chce ze mną rozmawiać. Plany gminy: biblioteka zostanie poszerzona o czytelnię, w której na wzór paryski będzie również prowadzona kawiarenka. Ma to być początek przywracania Rynku mieszkańcom.

Komunalka naprawi cieknący dach w mieszkaniu na poddaszu komunalnej kamienicy. Wynajmujący mieszkanie Artur Lipiński kupił deski, komunalka ze swej strony zamówiła blachę i zapewni pracowników do wykonania niezbędnych prac.

Arkadiusz Skrzypczyk i Bartosz Becker przejechali w nocy ponad 400 km, zaalarmowani przez dzieci tym, co zastały w ośrodku Dworek. Na miejscu w Mogilnie złożyli skargę do powiatowych służb i organów ścigania. Kontrole powiatowego nadzoru budowlanego czy mogileńskiego sanepidu część zarzutów potwierdziły - części nie. Feliks Żywica uważa, że wszystko poszło o znaleziony przez jedną z nauczycielek na terenie ośrodka nóż. Arkadiusz Skrzypczyk twierdzi, że chodzi o całokształt tego, co zastano w ośrodku - czyli wszechobecny bałagan i niebezpieczeństwo pobytu tam dzieci.

Podkategorie

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.