Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Artykuły z gazety

Ktoś próbował odpady komunalne wywieźć z Marcinkowa prawdopodobnie do Pakości. Według przepisów odpady muszą jednak trafić do kraju, z którego pochodzą i tam zostać zutylizowane - w tym przypadku są to Włochy. Ktoś chciał tu uniknąć kosztów transportu.

Osoby bezdomne, koczujące na szpitalnych korytarzach i schodach do piwnicy, stają się coraz bardziej uciążliwe dla pracowników lecznicy i pacjentów. Zdarzają się przypadki, że stwarzają zagrożenie, bo piją alkohol, wszczynają awantury i załatwiają swoje potrzeby przy Izbie Przyjęć.

Ratownicy do tej pory mieli 25 zł brutto za godzinę pracy. Dodatkowe 5 zł to - 2,50 zł więcej dodatku ministerialnego i 2,50 zł wywalczone w negocjacjach z dyrektorem SP ZOZ Markiem Gotowałą.

Dariusz Chudziński ma zupełnie inną wizję działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Ma on stać się centrum kultury, rekreacji, sportu i turystyki. Burmistrz jest przekonany, że Paweł Gębala temu zadaniu podoła.

Burmistrz Leszek Duszyński planuje wykonać w tym roku ogółem 41 inwestycji za kwotę 21.663.624,49 zł, co stanowi około 20% wydatków budżetowych.

Sytuacja w Zakładzie Energetyki Cieplnej: zatrudniony prawnik - nie ma umowy, nieopomiarowane kotłownie, taryfy wzięte z sufitu, brak dokumentu na zakup koparki, rolowanie długu, niejasne rozliczenia, niejasne zarządzanie infrastrukturą, ponad 500.000 zł długu w 27 zakładach i instytucjach oraz zajęcie komornicze na kwotę 140.000 zł.

Według radnej PSL Katarzyny Barczak: - To jest symboliczna obniżka, bardziej taki dobry gest ze strony Rady Miejskiej. Według radnego Wspólnoty Grzegorza Stochlińskiego: - To nie jest tak, że na suszy stracili tylko rolnicy, ale stracili wszyscy i wszyscy mieszkańcy odczuwają jej skutki.

Audyt w wydziale komunikacji został przeprowadzony przez audytora wewnętrznego Marcina Fydrycha, naczelnika tego wydziału Barbarę Sitarz oraz inspektorkę z wydziału finansowego Agnieszkę Maciążek.

Od 1 stycznia oficjalnie Leszek Daroszewski zatrudniony został przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego na stanowisku sekretarza gminy Strzelno.

Jedna wersja mówi, że ci bezimienni żołnierze rosyjscy uciekli w 1941 r. z jednego z transportów, jakie hitlerowcy wysyłali ze wschodu do Niemiec z tanią siłą roboczą - i w lasach wokół Przyjezierza zostali zabici. Druga wersja mówi, że stało się to w 1944 r., a zabici żołnierze byli czujką wysłaną przez Sowietów na tyły wroga, by rozpoznać siły niemieckie.

Podkategorie

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.