Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Artykuły z gazety

Od 31 maja do 29 czerwca 2019 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski dla rolników chcących skorzystać z pomocy finansowej w ramach programu restrukturyzacji małych gospodarstw.

Premia dla młodych rolników została podwyższona w tym roku ze 100.000 zł do 150.000 zł. Wkrótce ARiMR rozpocznie przyjmowanie wniosków w sprawie tych premii. Jednak ubiegający się o premię muszą spełniać pewne warunki.

Rosnące przy drodze powiatowej Ciechrz - Rzadkiwn topole kanadyjskie stały się już historią. W to miejsce jesienią nasadzone zostaną niskopienne drzewka.

Członek Rady Fundacji Powiatu Mogileńskiego Paweł Glanc, który sam jej rolnikiem tłumaczy, że na hodowli ziemniaków fundacja mogłaby nieźle zyskać, tym bardziej, że ma do tego kompletny sprzęt. Prezes Chełminiak zdecydował jednak o jego sprzedaży.

Orchowo jest jedyną gminą z powiatu słupeckiego, która nie dołożyła własnych środków na rozbudowę szpitala w Słupcy.

Najpoważniejszy zarzut dotyczący wydania aż 55.000 zł z klubowej kasy na dojazdy zawodników i trenera Pogoni na treningi i mecze, prezes klubu Sławomir Woźniak tłumaczy długimi dojazdami dla wielu zawodników. Aż 8 osób dojeżdża z Bydgoszczy i okolic. Prezes uważa, że jeżeli Pogoń ma walczyć o czołowe miejsca w IV lidze - musi posiłkować się zawodnikami z zewnątrz.

Połączenie zakładów stanowi element Planu postępowania naprawczego dla Gminy Strzelno na lata 2019-2021, przyjętego uchwałą przez Radę Miejską 14 marca.

6 maja burmistrz Dariusz Chudziński zawiesił w pełnieniu obowiązków dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie Elżbietę Lewandowską. Powodem jest to, że burmistrz skierował 26 kwietnia dyrektor do SPZOZ na badania okresowe potwierdzające zdolność do pracy, a dyrektor przyniosła dokument z datą 24 kwietnia od lekarza prywatnego.

Obecny starosta Bartosz Nowacki rozwiązał umowę o pracę z Tadeuszem Szymańskim za porozumieniem stron.

Ogromnym obciążeniem dla finansów powiatu są kwoty nienależnie pobranych subwencji oświatowych za 2011 rok i 2014 rok. W przypadku jednorazowej spłaty tych zobowiązań wyraźnie zachwiane zostaną wskaźniki powiatu, a to grozi nawet wdrożeniem programu naprawczego.

Podkategorie

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.