Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Artykuły z gazety

Radzym Jankiewicz zajął z reprezentacją Polski w pokerze 4. miejsce na Mistrzostwach Europy w Kijowie.

Po raz pierwszy w historii gminy konieczne jest zaciągnięcie kredytu na bieżącą działalność. Wójt Marcin Barczykowski ostrzega, że być może będą konieczne zwolnienia pracowników w szkołach.

Zdaniem wójta, gmina Mogilno będzie chciała otrzymać wszystkie środki przewidziane na rewitalizację z Lokalnej Grupy Działania.

Prace remontowe i przebudowa szpitala w Strzelnie nie ruszy tak długo, dopóki nie zostanie wyremontowana stara część szpitala w Mogilnie. Na co według słów starosty Bartosza Nowackiego brakuje 2.000.000 złotych.

Miało być tak: II etap wschodniej obwodnicy Mogilna buduje marszałek, gmina płaci za projekt. W zamian staje się gospodarzem ulic biegnących przez centrum miasta. Dziś marszałek mówi: samorząd wojewódzki sam obwodnicy nie wybuduje - gmina będzie musiała się do tej inwestycji dołożyć. Nikt jednak nie wie, kiedy powstanie II etap obwodnicy, i kiedy zostaną wyremontowane ulice w centrum - obecna droga wojewódzka.

Wobec braku możliwości porozumienia z obecnymi dzierżawcami, i by nie być narażonym na zarzuty działań korupcyjnych, wójt Dariusz Ciesielczyk podjął decyzję o wystawieniu całej działki, gdzie stoją pawilony handlowe - na przetarg.

Prace po wygranym przetargu wykonuje Konsorcjum KWK Construction z Bydgoszczy.

Starosta Bartosz Nowacki wyprosił reportera Pałuk ze zorganizowanego u niego spotkania z mieszkańcami Marcinkowa i właścicielami świniarni w Marcinkowie.

Wiemy już jakie sklepy będą znajdowały się w parku handlowym przy ul. Hallera. Nie będzie żadnego lokalu gastronomicznego ani kawiarni.

W okresie zaborów, dokładnie w 1889 r., w Wójcinie wybudowano pierwszy budynek szkolny, dzisiaj zwany czerwoną szkołą. Jest to najstarszy budynek szkolny na terenie gminy Jeziora Wielkie.

Podkategorie

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.