W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Inne

Wpisanie XVIII-wiecznej dzwonnicy i muru ceglanego z przełomu XVIII i XIX wieku okalającego kościół od strony ul. Benedyktyńskiej i od strony plebanii do rejestru zabytków umożliwi parafii farnej starania o środki na ich kapitalny remont.

Umieszczonych w niej zostanie 14 wychowanków. Koszt inwestycji to 1.145.990 zł.

Akcję zbierania podpisów prowadzi Społeczny Komitet Walczymy o obwodnicę.

Dzięki interwencji reportera Pałuk, liczący sobie ponad 500 lat najstarszy znany wizerunek herbu Mogilna, wypalony w cegle na północnej ścianie fary znowu cieszy oko mieszkańców i turystów. Konserwator zabytków dotrzymał słowa i herb przypadkowo zafugowany - został na nowo odkryty.

Tak się kończy nierespektowanie prawa przez Ewarysta Matczaka w sprawie budowy chlewni. Wyrok NSA jest ostateczny i nie podlega już zaskarżeniu. Uzasadnienie wyroku NSA jest dla burmistrza Strzelna druzgocące. - Rozstrzygnięcie, jakie zapadło, daje nam możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych od burmistrza - mówi reporterowi Jarosław Kaszkowiak.

Pierwszy przewiduje budowę ogólnodostępnych, niekomercyjnych obiektów rekreacyjno-turystycznych z elementami kulturowymi w Jeziorkach i Łąkiem. Drugi projekt to Szkolenie dla kandydatów na pracowników socjalnych Senior + Bransoletka życia. Dariusz Chudziński podpisał w tej sprawie umowę z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim.

Jerzy Filipczak chce ponownego wytyczenia granic między nim a sąsiadem zgodnie z mapami katastralnymi. Burmistrz twierdzi, że granica między nieruchomościami przebiega zgodnie z opisem granic i szkicem granicznym wykazanym w protokole granicznym z 10 marca 2015 r. Mieszkaniec wygrał jednak sprawę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i od ponad 3 miesięcy czeka na wykonanie wyroku przez Ewarysta Matczaka.

10 miesięcy temu burmistrz Ewaryst Matczak zapewniał radnych, że miejsce parkingowe przed Urzędem Miejskim dla osób niepełnosprawnych będzie wymalowane i prawidłowo oznakowane na wiosnę tego roku. Do dzisiaj tego nie zrobił.

Zdaniem prokuratury, nie było znamion czynu zabronionego w zachowaniu mieszkańca Ostrowitego wobec burmistrza.

Tak twierdzi burmistrz Leszek Duszyński. Zjazd na drogę krajową z Czerniaka miałby bowiem kosztować 100.000 zł. Burmistrz twierdzi, że wykonanie skrzyżowania powinno leżeć w gestii GDDKiA.

Droga - DK