W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Inne

Tak twierdzi burmistrz Leszek Duszyński. Zjazd na drogę krajową z Czerniaka miałby bowiem kosztować 100.000 zł. Burmistrz twierdzi, że wykonanie skrzyżowania powinno leżeć w gestii GDDKiA.

Opóźnia się pozyskanie przez gminę dofinansowania na budowę hali w Trzemżalu. Nie wiadomo, czy w ogóle uda się otrzymać środki zewnętrzne na prace w parku Baba.

Pojawiają się pierwsze sygnały, że mieszkańcy Żabna nie zgadzają się z takim podziałem funduszu, że jednego roku w całości trafia on do Żabienka, a w kolejnym do Żabna. I tak na przemian. Sołtys Barbarze Lech udało się na razie zapanować nad fermentem i dyskusję szybko uciąć.

Trudno spodziewać się kompromisu między przedstawicielami gmin a zarządem stowarzyszenia Światowid. Część sporów prawdopodobnie rozstrzygać będzie sąd.

Zbyt niskie opłaty za odpady są jednym z powodów deficytu budżetowego wymuszającego wprowadzenie cięć wydatków.

Mieszkańcy Lubieszewa nie mogą spać spokojnie, ponieważ większość gruntów i budynków w miejscowości jest w posiadaniu spółdzielni Jutrzenka, która ma zostać sprzedana. Póki co m.in. na korzystanie ze świetlicy czy z placu zabaw jest podpisana z gminą Mogilno umowa użyczenia.

Podejrzenia nieprawidłowości finansowych, brak dostępu do dokumentacji, kłótnie o prawomocność wybranych władz spółdzielni, pracownicy bez wypłat - to tylko niektóre ze skutków zawirowań związanych z tym stowarzyszeniem.

Czy do przetargu na wywózkę spalonych odpadów przystąpi jakaś firma - nie wiadomo. W magazynach i garażach nadal będzie zalegało 800 ton chemicznej bomby. Nie ma pomysłu i pieniędzy, jak to wywieźć.

Bieżący rok ma być pierwszym, pilotażowym rokiem funkcjonowania takiej pomocy.

Maciej Kamiński z Michałem Worochem na wózkach inwalidzkich od kilkunastu miesięcy podróżują starym land rover defender przemierzając niemal cały świat. Ostatnim ich celem była Alaska.

Promile - DK