Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Inne

Szczególnie radni Prawicy Ziemi Mogileńskiej, w tym szef powiatowy PiS Jerzy Łaganowski i radny Jacek Kraśny mają o to pretensje, że w Pałukach informacje pojawiają się szybciej niż oni sami się o nich dowiedzą.

Autobus będzie zabierał dzieci i młodzież z terenów nadgoplańskich gminy Jeziora Wielkie i dowoził do Jezior Wielkich. Powiat jest w stanie do dowozu tych dzieci dokładać.

W maju 2017 r. bezpośrednio po publikacji Pałuk policja wszczęła postępowanie przeciwko Andrzejowi Srebrzyńskiemu o to, że występując publicznie w stroju kapłańskim sprawował posługę duszpasterską przywłaszczając jednocześnie stanowisko księdza. Najpierw 19 października 2017 r. został w Sądzie Rejonowym w Mogilnie uznany winnym i skazany na grzywnę 1.000 zł. Po odwołaniu sprawa została umorzona ze względu na dostarczenie dokumentów o chorobie.

Minister oczekuje, że w momencie przejęcia Zespołu Szkół będą tam funkcjonowały jedynie kierunki rolnicze. Minister oczekuje przekazania dodatkowo przynajmniej około 50 ha ziemi. Na terenie Bielic chce utworzyć ponadregionalne Centrum Hodowli Koni. Sprawą otwartą pozostaje prowadzenie na tym terenie MOW Bielice. W piśmie nie padają żadne konkretne daty odnośnie przejęcia placówki.

Z informacji ustnych wynika, że minister chce 50 ha ziemi ornej, przekazania do prowadzenia wszystkich budynków, a także nie wyraża zgody na prowadzenie przez powiat kierunków innych niż rolnicze.

Zestawienie to obejmuje okres 3 lat i pokazuje, kto z grona rady pedagogicznej otrzymywał nadgodziny doraźne, czyli w ramach zastępstw za nieobecne koleżanki i kolegów.

Do tego Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ prowadzi postępowanie w sprawie nienależnie nadebranej subwencji oświatowej w SOSW tylko za okres 2013 r. Wtedy dyrektorem była Elżbieta Lewandowska.

Do niektórych z nich np. w Kwieciszewie i Strzelcach gmina musi dużo dokładać. W przypadku Kwieciszewa przy niewielkiej liczbie uczniów w placówce jest to ponad 6.000 zł na jednego ucznia. Dochody gminie przynosi przepełniona SP 3 Mogilno i SP Gębice.

Dyrektor Roma Nowińska nie dostosowała się do zaleceń wójta i wbrew organowi prowadzącemu, nie informując o tym, podjęła próbę utworzenia klasy I w szkole, którą kieruje. Radni dopytywali się podczas komisji, jakie kroki w tej sytuacji zamierza wójt podjąć.

Burmistrz Dariusz Chudziński mówi, że gmina nie zapłaci za pobyt trójki dzieci z gminy Strzelno w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Marcinkowie. Uważa, że miesięczny koszt pobytu dziecka wyliczony na 7.375 zł jest nie do przyjęcia, nawet, gdy gmina płaci tylko 10% tej kwoty. Zapowiada złożenie wniosku o przeniesienie dzieci do innej placówki.

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.