Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Inne

Taka jest decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Macieja Matuszkiewicza. Do rodzin dotkniętych pożarem płynie od mieszkańców wszelka pomoc. M-GOPS uruchomił konto, na które można wpłacać pieniądze. Konto uruchomił również radny Remigiusz Koprowski, który wpłacił na nie równowartość diety.

Burmistrz Leszek Duszyński podpisał 28 stycznia umowę na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy SP 3 w Mogilnie.

Od ponad dwóch tygodni przed wiaduktem kolejowym w pobliżu miejscowości Wiecanowo, przy wschodniej obwodnicy Mogilna, można zobaczyć siedzącego na polu łabędzia. Reporter Pałuk w tej sprawie otrzymywał telefony od czytelników pod koniec ubiegłego tygodnia. Czytelnicy prosili o informacje, dlaczego łabędź tam przebywa i czy ptakowi nic nie doskwiera.

Będzie to co tydzień ta sama godzina, od 14:00 do 15:00. Taką decyzję podjął prezes gminnej spółki Mogilno Sport Robert Michalski.

Zbulwersowany brakiem darmowej godziny pływania tygodniowo jest pływak amator, niepełnosprawny Tadeusz Matelski. Prezes spółki Mogilno Sport Robert Michalski tłumaczy likwidację darmowych wejść napływem niepełnosprawnych osób z ościennych gmin. Spółka ma jeszcze rozważyć możliwość wprowadzenia darmowych wejściówek tylko dla niepełnosprawnych z gminy Mogilno.

5.000.000 zł i 10.000.000 zł - takich odszkodowań za poniesione szkody wskutek pożaru ma domagać się dwóch rolników z Wszednia.

Zmniejszenie przepływu wody w mieszkaniach osób zalegających z opłatami przynosi zamierzony efekt.

Sytuacja w Zakładzie Energetyki Cieplnej: zatrudniony prawnik - nie ma umowy, nieopomiarowane kotłownie, taryfy wzięte z sufitu, brak dokumentu na zakup koparki, rolowanie długu, niejasne rozliczenia, niejasne zarządzanie infrastrukturą, ponad 500.000 zł długu w 27 zakładach i instytucjach oraz zajęcie komornicze na kwotę 140.000 zł.

68-letni Józef Lewandowski od 11 lat chodzi o białej lasce. Jest miłośnikiem kotów i chciałby zrobić dla nich coś specjalnego. Tym bardziej, że dzięki dwóm fantastycznym przyjaciołom - kotce Mieci i kocurowi Leonowi wyszedł z głębokiej depresji. Chciałby opiekować się bezdomnymi kotami w wybudowanym przez niego, ocieplanym domku. Jak na razie nie ma siły przebić się do świadomości części mieszkańców i zarządcy bloku, dyrektora Mogileńskich Domów Jerzego Padoła.

Po ponad dwóch i pół miesiąca od ukazania się w Pałukach artykułu odnośnie problemu samotnej matki z dwójką dzieci udało się znaleźć odpowiednie, dwupokojowe mieszkanie, które ma pomóc w rozwoju chorej na autyzm Wiktorii. Trwają prace remontowe i rodzina prawdopodobnie do nowego mieszkania wprowadzi się już na sylwestra.

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.