Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mieszkańcy Kwieciszewa przychylili się do propozycji Rady Sołeckiej fot. Damian Stawski

Tak twierdzi burmistrz Leszek Duszyński. Zjazd na drogę krajową z Czerniaka miałby bowiem kosztować 100.000 zł. Burmistrz twierdzi, że wykonanie skrzyżowania powinno leżeć w gestii GDDKiA.

18 osób uczestniczyło w zebraniu sołeckim w sprawie podziału funduszu na 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Kwieciszewie. Do rozdysponowania była kwota 35.445,79 zł, w tym według liczby mieszkańców kwota 31.730,25 zł (632 mieszkańców) była przynależna mieszkańcom Kwieciszewa, z kolei 3.715,54 zł (74 mieszkańców) mieszkańcom Czerniaka.
Mieszkańcy byli zgodni co do podziału funduszu. Przeznaczono go na budowę chodnika przy rynku w Kwieciszewie - 12.785,85 zł, zakup huśtawki na plac zabaw i kosz na śmieci - 3.321 zł, na imprezę integracyjną 2.500 zł, na utrzymanie świetlicy - 1.423,40 zł, wykonanie dokumentacji projektowej montażu ogrzewania świetlicy wiejskiej - 3.000 zł, zakup kamienia kruszonego na utwardzenie polnych dróg gminnych w Kwieciszewie i Czerniaku - razem 12.445,79 zł. Na rynku w Kwieciszewie problem jest z odwodnieniem. Zdecydowano, że odwodnienie będzie naturalne, a więc wodę będą wchłaniały trawniki.

Sołtys Halina Gajewicz fot. Damian Stawski


Podczas dyskusji o funduszu mieszkańcy zastanawiali się również nad ogrodzeniem przy parku w Kwieciszewie, do którego zjeżdżają tuż obok szkoły samochody. Jak na razie, inwestycja ta poczeka. Podobnie jest jeżeli chodzi o zjazd z drogi krajowej do Czerniaka. Kilka metrów tej drogi kończącej się właśnie przy krajówce nie zostało wyremontowanych. Wszystko dlatego, że GDDKiA nie wyraziła na to zgody, bo konieczne jest przebudowanie skrzyżowania w całości. Taka przebudowa to koszt 100.000 zł i burmistrz Leszek Duszyński powiedział otwarcie - to się gminie nie opłaca. Innego zdania był kandydat na burmistrza Karol Nawrot. - Mniej kosztować nie będzie, może powinniśmy to zrobić - mówił kandydat PSL. Burmistrz Leszek Duszyński tłumaczy jednak, że przebudowa skrzyżowania powinna leżeć w gestii GDDKiA.
Podczas zebrania podziękowano również sołtys Kwieciszewa Halinie Gajewicz za wieloletnią pracę w samorządzie jako radnej gminnej. Halina Gajewicz w nadchodzących wyborach nie startuje. Z naszych informacji wynika, że nie wystartuje również w przyszłych wyborach na sołtysa Kwieciszewa.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1389 (39/2018)

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.