Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dyżur poselski Pawła Skuteckiego

[Archiwum] Na sygnale

Ktoś próbował odpady komunalne wywieźć z Marcinkowa prawdopodobnie do Pakości. Według przepisów odpady muszą jednak trafić do kraju, z którego pochodzą i tam zostać zutylizowane - w tym przypadku są to Włochy. Ktoś chciał tu uniknąć kosztów transportu.

Osoby bezdomne, koczujące na szpitalnych korytarzach i schodach do piwnicy, stają się coraz bardziej uciążliwe dla pracowników lecznicy i pacjentów. Zdarzają się przypadki, że stwarzają zagrożenie, bo piją alkohol, wszczynają awantury i załatwiają swoje potrzeby przy Izbie Przyjęć.

Audyt w wydziale komunikacji został przeprowadzony przez audytora wewnętrznego Marcina Fydrycha, naczelnika tego wydziału Barbarę Sitarz oraz inspektorkę z wydziału finansowego Agnieszkę Maciążek.

Starosta mogileński Bartosz Nowacki powiadomił Prokuraturę Rejonową o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego już pracownika wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego Macieja K. Tego samego dnia został on dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Proceder trwał około 2 lata, a za wydawanie tablic rejestracyjnych były pracownik mógł prawdopodobnie przywłaszczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Po piśmie kujawsko-pomorskiego wojewody Michała Bogdanowicza oraz po dokonaniu analizy zebranych przez policję materiałów, Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy podjęła decyzję o rozpoznaniu sprawy zlecenia przez Starostwo Powiatowe w Mogilnie próby zasypania dołów z chemikaliami na polu rolnika Pawła Mikołajczyka w ramach odrębnego postępowania.

Wszystko wskazuje na to, że po takim wyroku w razie zwycięstwa w najbliższą niedzielę w II turze wyborów, Krzysztof Dereziński będzie mógł nadal pełnić funkcję burmistrza.

Sprawę prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wtargnięcie na prywatne pole i próba zasypania zbiorników toczy się w ramach tego samego postępowania dotyczącego sprowadzenia do Wszednia nielegalnych niebezpiecznych odpadów, w tym chemicznych.

52-letni mieszkaniec gminy Orchowo pisząc wiadomości SMS-owe do 14-letniego chłopca namawiał go na seks. W swoim komputerze miał tysiące plików o treści pornograficznej, w tym część z małoletnimi. Po wyroku Sądu Rejonowego w Słupcy, za dwa miesiące ma trafić na rok do więzienia.

Tak orzekł Sąd Rejonowy w Gnieźnie po sześciu i pół roku od zdarzenia na skrzyżowaniu ul. Gnieźnieńskiej z al. Odzyskania Niepodległości.

Złodzieje zorientowali się, że pozostawiony w gospodarstwach sprzęt jest łatwym łupem, a kradzione narzędzia, akumulatory, części, czy ropę można łatwo sprzedać. Większości przypadków poszkodowani nawet nie zgłaszają na policję. Sprawcy najpierw typują gospodarstwa, a później pod osłoną nocy włamują się do budynków.

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.