W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Polityka

Wśród 15 kandydatów znalazło się 6 z gminy Orchowo.

O północy z 26 na 27 września minął termin zgłaszania przez zarejestrowane komitety wyborcze kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Przedstawiamy kandydatów zgłoszonych do chwili zamknięcia tego numeru Pałuk i Ziemi Mogileńskiej.

Kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej ponownie zwrócili uwagę na wysoki poziom długów, których termin płatności już minął. Drugim wielkim problemem są rosnące należności wymagalne, jakie wobec gminy mają m.in. mieszkańcy. RIO także po raz kolejny zwróciło uwagę na niebezpieczne zjawisko zadłużania się gminy w instytucjach finansowych, czyli parabankach.

Z okręgu wyborczego nr 3, obejmującego gminę Trzemeszno, do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego o trzy mandaty radnego ubiegać się będą kandydaci z 5 komitetów.

Swe listy zarejestrowało 9 komitetów wyborczych. Poniżej przedstawiamy tylko kandydatów zgłoszonych z terenu powiatu mogileńskiego.

Gmina Orchowo podzielona jest na piętnaście jednomandatowych okręgów. Spośród kilku kandydatów w danym okręgu, radnym zostanie ten, kto uzyska większą ilość głosów, niż kolejny jego kontrkandydat.

Gmina Strzelno podzielona jest na piętnaście jednomandatowych okręgów. Spośród kilku kandydatów w danym okręgu, radnym zostanie ten, kto uzyska większą ilość głosów, niż kolejny jego kontrkandydat.

Gmina Trzemeszno podzielona jest na piętnaście jednomandatowych okręgów. Spośród kilku kandydatów w danym okręgu, radnym zostanie ten, kto uzyska większą ilość głosów, niż kolejny jego kontrkandydat.

Gmina Dąbrowa podzielona jest na piętnaście jednomandatowych okręgów. Spośród kilku kandydatów w danym okręgu, radnym zostanie ten, kto uzyska większą ilość głosów, niż kolejny jego kontrkandydat.

Gmina Mogilno w wyborach do Rady Miejskiej podzielona została na cztery okręgi, w których listy wystawiają cztery ugrupowania: KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Mogileńskiego (kandydat na burmistrza: Leszek Duszyński), KW Polskie Stronnictwo Ludowe (Karol Nawrot), KWW Paweł Kraśny Bądźmy Razem (Paweł Kraśny), KWW Prawica Ziemi Mogileńskiej (Ewa Szarzyńska).

Sklep