Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Smykoland - kiermasz dziecięcy

[Archiwum] Polityka

Starosta Tomasz Barczak przyznał Krzysztofowi Szarzyńskiemu w latach 2016-2018 stały dodatek specjalny do pensji w łącznej kwocie 18.000 zł. Nie mógł tego zrobić, bo dodatek specjalny nie może mieć charakteru stałego, tylko okresowy. Ponadto dodatkowe czynności dla wicestarosty, na które powoływał się Tomasz Barczak, należały w tym czasie do kompetencji wydziału organizacyjnego i spraw obywatelskich, kierowanego przez naczelnika Tadeusza Szymańskiego. Wątpliwości RIO budzą również nagrody bez żadnego uzasadnienia przyznane w latach 2016-2017 skarbnik powiatu Karinie Kostyrze, sekretarzowi Stefanowi Łukomskiemu i głównemu księgowemu - w łącznej kwocie 23.172 zł.

Alternatywa jest prosta. Albo Strzelno jako bankrut straci status gminy, a jej teren zostanie po kolei rządową specustawą rozparcelowany przez bogatszych sąsiadów: Inowrocław, Janikowo, Jeziora Wielkie, Kruszwicę, Mogilno i Orchowo. Albo radni opracują program naprawczy i nie zawahają się robić niepopularne rzeczy - likwidować, ciąć, podwyższać, ograniczać, oszczędzać, egzekwować, regulować i spłacać. Zaciskanie pasa już nie wystarczy.

Radni nie zgodzili się, aby w budżecie zapisać inwestycje finansowane z emisji obligacji. Później jednak wyrazili zgodę na finansowanie części z nich z kredytu.

Celem jest doprowadzenie do sytuacji, gdy luka w oświacie będzie wynosiła około 1.500.000 zł, a żadna szkoła nie zostanie zlikwidowana. Zarząd Powiatu poczynił kroki, by: ZS Bielice przejęło na własne barki Ministerstwo Rolnictwa, MOW Bielice miałby zostać umieszczony w Zespole Placówek Specjalnych w Szerzawach, miałoby też powstać Centrum Usług Wspólnych - komórka obsługująca administracyjnie wszystkie powiatowe szkoły i ośrodki.

Nowy sekretarz Leszek Daroszewski przypadkowo odkrył wciśnięty za szufladami biurka swego poprzednika Jarosława Marka cały arsenał bardzo ważnych dla funkcjonowania gminy dokumentów i pism. Wśród nich arkusze organizacyjne szkół, wyrok sądowy, ale także projekt etykiety na butelkę specyfiku miodowo-cytrynowego ewarystówka.

Radni wyrazili zgodę na ustanowienie hipoteki (20 ha gminnej ziemi) dla Banku Spółdzielczego na zabezpieczenie kredytu krótkoterminowego. Inaczej bank nie chciał już z gminą rozmawiać.

Wszystko wskazuje na to, że październikowa operacja zajęcia przez urzędników Starostwa Powiatowego pod rządami starosty Tomasza Barczaka - samochodu, wagi najazdowej, węgla i rusztowania na terenie bazy we Wszedniu na poczet przyszłych należności dłużnika firmy Multikarbon była nielegalna. - Nie wolno było zabierać tego, jeżeli nie było decyzji. Zajęcie było bezprawne. Trzy tygodnie temu wystąpiłem w tej sprawie do Urzędu Skarbowego - mówi starosta Bartosz Nowacki.

Dariusz Chudziński ma zupełnie inną wizję działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Ma on stać się centrum kultury, rekreacji, sportu i turystyki. Burmistrz jest przekonany, że Paweł Gębala temu zadaniu podoła.

Burmistrz Leszek Duszyński planuje wykonać w tym roku ogółem 41 inwestycji za kwotę 21.663.624,49 zł, co stanowi około 20% wydatków budżetowych.

Od 1 stycznia oficjalnie Leszek Daroszewski zatrudniony został przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego na stanowisku sekretarza gminy Strzelno.

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.