Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Polityka

Okazało się, że złożona pół roku temu przez Krzysztofa Dobrychłopa ustna rezygnacja z pracy w zarządzie fundacji - jest nieskuteczna. Nigdy nie została z nim rozwiązana zgodnie z prawem umowa o pracę, nie odwołała go też Rada Fundacji Powiatu Mogileńskiego. Powoduje to sytuację, że Krajowy Rejestr Sądowy chce go pozbawić członkostwa w zarządzie fundacji. Na wniosek Pawła Jankowskiego, rada fundacji jednogłośnie poparła pomysł przeprowadzenia audytu w fundacji.

Gmina postanawia zaciągnąć długoterminową pożyczkę z budżetu państwa w wysokości 13.761.353,73 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.

Radna Kujawa próbowała przeforsować zdjęcie z porządku obrad punktu o obwodach szkolnych. Zaproponowała nowy podział obwodów w mieście, czyli przypisanie do okręgu SP 1 ulic: 900-Lecia, 22 Stycznia, Słonecznej i Kasztanowej. Wszystko po to, by bardziej zapełnić świecącą pustkami Jedynkę, a odciążyć wypełnioną po brzegi SP 3. Na razie radni przegłosowali dotychczasowy podział obwodów.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz unieważnił uchwałę radnych powiatowych w sprawie zatwierdzenia statutu powiatu. W swoim uzasadnieniu wojewoda wskazał blisko 20 różnych zarzutów. Większa część zapisów była powielona z dotychczasowego statutu powiatu, przyjętego w 2016 r.

Po kontroli przychodów i wydatków spółki gminnej Mogilno Sport, członkowie komisji rewizyjnej wskazali na: niebezpieczeństwo faworyzowania niektórych firm w procesie zamówień publicznych, zbyt duże straty generowane przez hotel, zbyt duże koszty koszenia trawy na obiektach spółki, zbyt wysoką pensję prezesa, zbyt mały dochód z wynajmu hali, zbyt duże koszty energii elektrycznej. Radni proponują odłożenie w czasie budowy skateparku wskazując, że są w tej chwili ważniejsze potrzeby.

Oszczędności w budżecie gminy mają wynieść w sumie minimum 2.630.000 zł, w tym 2.200.000 zł w wyniku standaryzacji arkusza organizacyjnego i 430.000 zł w wyniku reorganizacji zatrudnienia administracji i obsługi w tych placówkach. - Te liczby godzin, liczby etatów przekładają się na koszty funkcjonowania całej oświaty - powiedział Jarosław Lorek.

- Krok po kroczku zbliżamy się do uzyskania pożyczki stabilizacyjnej ze Skarbu Państwa - mówi nam burmistrz Dariusz Chudziński.

Na początku marca radni powiatowi podjęli uchwałę intencyjną w sprawie przekazania Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi - ZS w Bielicach.

Koalicja rządząca powiatem (PO+SLD+Paweł Jankowski) wstrzymała się przy zatwierdzeniu sprawozdania z działalności Fundacji Powiatu Mogileńskiego. Radni wskazywali na: niezgodne ze statutem działania, zbyt niski roczny zysk z gospodarstwa, błędne jej prowadzenie poprzez złą strukturę zasiewów i zbyt dużą ilość bydła, które zjada 1/3 tego co urodzą pola. W obecnej sytuacji, dużo większy zysk przyniosłaby dzierżawa 300 ha ziemi należącej do fundacji.

Kolejnym krokiem przed otrzymaniem pożyczki stabilizacyjnej ze Skarbu Państwa jest opracowanie aktualnego raportu o stanie gospodarki gminy.

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.