W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Polityka

W polityce zaczynał z wysokiego C jako członek zarządu województwa. Wiele lat pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Nowym starostą mogileńskim został wybrany Bartosz Nowacki z KO, pokonał Waldemara Ciesielczyka z Prawicy Ziemi Mogileńskiej 9:8. W skład Zarządu Powiatu weszli ponadto: Marian Mikołajczak z KO - wicestarosta oraz członkowie - Agnieszka Ziółkowska z KO i Paweł Jankowski z Prawicy Ziemi Mogileńskiej. Przewodniczącym Rady Powiatu został Robert Musidłowski z SLD, który pokonał byłego burmistrza Jacka Kraśnego z Prawicy Ziemi Mogileńskiej także 9:8. Wiceprzewodniczącymi zostali: Magdalena Harasimowicz-Zawodniak z KO i Wojciech Baran z KO.

Dla Tomasza Barczaka i Jacka Kraśnego dzień 23 listopada był prawdziwym Czarnym Piątkiem. Po nieudanej próbie odsunięcia od władzy Leszka Duszyńskiego, tym razem Jacek Kraśny przegrał walkę o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Zaś Tomasz Barczak został po wyborach tak politycznie osłabiony, że mógł tylko patrzeć, jak inni walczą o fotel starosty.

Sytuacja gminy według burmistrza Chudzińskiego jest katastrofalna. - Musimy odzyskać płynność finansową, żeby uzdrowić finanse. Musimy dokonać zmian, które przekonają zespół Regionalnej Izby Obrachunkowej, że nasze działania zmierzają ku poprawie i ku normalizacji prawnej - tłumaczył radnym.

Radni zauważają, że za poprzedniego burmistrza mimika twarzy skarbnik Doroty Rawskiej zdradzała, że źle się dzieje w gminnych finansach. Burmistrz Chudziński chce wiedzieć, jak jest naprawdę. Sprawdzi to audyt.

Obecnie najpilniejszą sprawą dla burmistrza Dariusza Chudzińskiego jest przygotowanie projektu budżetu na 2019 r., ponieważ w ustawowym terminie do 15 listopada poprzedni burmistrz Ewaryst Matczak takiego projektu nie złożył.

Przewodnicząca i wiceprzewodniczący Rady Gminy oraz składy komisji wybrani zostali bardzo zgodnie.

Na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego kandydował bez powodzenia Daniel Bisikiewicz, były kandydat na burmistrza.

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej został Piotr Dubicki. Wybrano też trzech wiceprzewodniczących, zostali nimi: Ryszard Chudziński, Emilia Walkowiak i Dawid Nowak. Piotr Dubicki zauważył, że sposób, w jaki przeprowadzone zostały wybory świadczy o jedności Rady, co gwarantuje na przyszłość dobrą współpracę.

Powiat mogileński przez najbliższe 5 lat będzie miał swego przedstawiciela we władzach województwa. I to ponownie na stanowisku wicemarszałka.

Promile - DK