Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas warsztatów wolontariusze prezentowali m.in. taniec indyjski  fot. Paweł Lachowicz

W gminie Jeziora Wielkie w ramach projektu UnderStand wspierającego Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ - Mniej nierówności goszczą wolontariusze Nidhi Hiremath i Krishna Kashiv z Bombaju (Indie).

Ich pobyt potrwa dwa tygodnie. W tym czasie na terenie gminy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji przeprowadzają warsztaty dla dzieci młodzieży. Podczas wspólnych spotkań odbywają się gry, zabawy kulturowe, prezentacje, zajęcia plastyczne, taneczne, a wszystko to połączone jest z nauką języka angielskiego. Celem takich zajęć jest szerzenie wśród młodych tolerancji, otwartości i różnorodności kulturowej. Zajęcia odbyły się już w czwartek na plaży w Przyjezierzu oraz w piątek domu kultury w Jeziorach Wielkich. Tam młodzi studenci opowiadali dzieciom o Indiach, prezentowali stroje oraz częstowali indyjskimi potrawami. W ramach pobytu na terenie gminy zaplanowane są również warsztaty wyjazdowe do Rzeszynka i Wójcina. Odbędzie się też kolejne spotkanie z wczasowiczami na plaży głównej w Przyjezierzu.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 12 lipca.

Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 9 VII 2018

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.