Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Słomiana krówka trafiła z Cienciska do Przyjezierza na skrzyżowanie ul. Świerkowej z ul. Bukową fot. Magdalena Lachowicz

Mieszkańcy Cienciska przygotowali ją na gminne dożynki, a po uroczystościach ktoś zabrał ją ze sobą i wywiózł do Przyjezierza.

W niedzielę 26 sierpnia w Ciencisku odbyły się dożynki dla całej gminy Strzelno. Jednym z elementów przygotowań był bardzo ciekawy i urozmaicony wystrój posesji mieszkańców, boiska sportowego oraz skrzyżowań w wiosce. Mieszkańcy włożyli wiele trudu w przygotowanie dożynkowych rekwizytów ze słomy.

Jednym z nich była słomiana krówka, która bardzo spodobała się przebywającym na dożynkowym festynie. Tak bardzo się spodobała, że ktoś postanowił ją zabrać ze sobą. Następnego dnia po dożynkach na facebooku sołectwa sołtys Jadwiga Pankowska opublikowała informację, że krówka została skradziona i prosiła o wszelkie informacje oraz ewentualny zwrot słomianego rekwizytu. 30 sierpnia Marek Matusiak poinformował reportera, że opisywaną przez sołtys Cienciska krówkę widział w Przyjezierzu.

Gdy wykonywaliśmy zdjęcie znajdowała się ona na skrzyżowaniu ul, Świerkowej z ul. Bukową. Kto ją przywiózł na teren wczasowiska i postawił na skrzyżowaniu - tego nie wiadomo.

W czwartek po krówkę przyjechała delegacja z Cienciska i zabrała ją tam, gdzie jest jej dom.

Magdalena Lachowicz, 31 VIII 2018

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.