Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Niezbędne informacje dotyczące sprzątania terenu oraz worki i rękawiczki harcerze i wychowankowie otrzymali od leśniczego Wojciecha Wojtasińskiego fot. Paweł Lachowicz

25 września harcerze z 13. drużyny Nieprzetartego Szlaku działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelnie oraz uczestnicy zajęć w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej ze Strzelna brali udział w jubileuszowej 25. ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2018".

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Akcja - Segregacja! 2x więcej, 2x czyściej!". Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej społeczności szkolnej oraz ich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Ideą akcji była praktyczna edukacja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie: racjonalnej gospodarki odpadami, unikania tworzenia odpadów przez selektywną zbiórkę po recykling. Młodzież sprzątała tereny leśne przy Nadleśnictwie w Miradzu (gm. Strzelno). Podczas akcji zebrali kilka 120-litrowych worków przeróżnych śmieci. Po sprzątaniu wszyscy zaproszeni zostali na myśliwskiego grilla.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 27 września. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 26 IX 2018

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.