Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wszystkie przygotowane przez gospodynie potrawy wigilijne i świąteczne przyciągały widokiem i zapachem fot. Paweł Lachowicz

9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich odbył się XIII Powiatowy Przegląd Stołów Wigilijnych.

Podczas przeglądu tradycyjne stoły wigilijne zaprezentowało 8 wystawców, a wśród nich: KGW Młyny/Młynice, które reprezentowało GRK w Strzelnie, KGW Wszedzień (powiat mogileński), KGW Kwieciszewo (gm. Mogilno), DPS Siemionki, KGW z Jezior Wielkich, Woli Kożuszkowej, Rzeszynka, Rzeszyna. Wzorem roku ubiegłego oprócz stołów z wigilijnymi i świątecznymi przysmakami nie zabrakło stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, które wystawili MOW z Bielic, Kółko Plastyczne działające przy GOKiR oraz SOSW w Strzelnie. Natomiast u druhen ochotniczek z miejscowej jednostki OSP każdy chętny mógł zakupić wydany przez jeziorańską jednostkę OSP kalendarz na 2019 rok.

W trakcie przeglądu wszyscy zebrani mieli okazję posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Jeziorach Wielkich, zespołu folklorystycznego Jezioranie i zespołu śpiewaczego Klubu Seniora Radość z Jezior Wielkich.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 10 XII 2018

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.