Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Harcerze zanieśli do paśnika chleb, który zbierali od września ubiegłego roku fot. Magdalena Lachowicz

Harcerze z drużyny "Nieprzetartego Szlaku" na akcję zabrali ze sobą kartony pełne suchego chleba zbieranego od września ubiegłego roku, który wyłożyli do znajdującego się w głębi lasu paśnika.

27 lutego w ramach współpracy z Nadleśnictwem w Miradzu (gm. Strzelno) harcerze z 13 drużyny Nieprzetartego Szlaku działającej przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelnie oraz wychowankowie ośrodka uczestniczyli w zimowej akcji dokarmiania zwierzyny leśnej. Była to czwarta typu akcja harcerzy i Nadleśnictwa. Harcerze na akcję zabrali ze sobą kartony pełne suchego chleba zbieranego od września ubiegłego roku, który wyłożyli do znajdującego się w głębi lasu paśnika. Z ramienia Nadleśnictwa harcerzy nadzorował specjalista służby leśnej Wojciech Wojtasiński, który przy paśniku wygłosił pogadankę o roli i znaczeniu zimowego dokarmiania zwierząt. Opiekun harcerzy phm. Arkadiusz Przybyszewski powiedział nam, że zimowa wyprawa do lasu była dla harcerzy doskonałą lekcją wychowania ekologicznego. - Przede wszystkim mam nadzieję, że uwrażliwiła ona harcerzy na los zwierząt w okresie zimowym.

W drodze powrotnej, gdy paśnik był już wypełniony karmą Wojciech Wojtasiński oprowadził uczestników zimowej akcji po części 2,5-kilometrowej ścieżki dydaktycznej, na której poznawali życie leśnych zwierząt i obserwowali naturalny ekosystem świata roślin. Akcja zakończyła się wspólnym grillowaniem na terenie Zielonej Klasy w Nadleśnictwie w Miradzu, gdzie pyszne kiełbaski przygotowali harcerze Jarosław Kowalski i Mikołaj Nowakowski pod opieką wychowawcy Rafała Budnego.

W akcji uczestniczyli harcerze: Natalia Błaszczak, Magdalena Błaszczak, Patrycja Marach, Anna Modlińska, Jagoda Grobelna, Daria Lesicka, Bartosz Gajda, Wiktoria Zielińska, Dawid Błaszczak, Patryk Lesicki, Ireneusz Dymarkowski, Oliwier Narbut, Mikołaj Nowowiejski, Patryk Pawlak, Jan Stołpiec i wychowanka Patrycja Konieczka wraz z opiekunami phm. Arkadiuszem Przybyszewskim i wychowawcą Rafałem Budnym.

Kolejną wspólną akcją harcerzy i Nadleśnictwa, jak powiedział nam Arkadiusz Przybyszewski, będzie zadrzewianie lasu.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 1 III 2019

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.