Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Członkowie Sekcji Ratownictwa Wodnego w Koninie z nowofunlandami podczas wizyty połączonej z pokazem ratownictwa wodnego przez budynkiem "woprówki" w Przyjezierzu z ratownikami drużyny WOPR nr 4 fot. Paweł Lachowicz

Na plaży głównej w Przyjezierzu wczasowicze mieli możliwość oglądać psy rasy nowofundland.

Ich rasa i budowa ciała ma najlepsze predyspozycje do ratowania ludzi w wodzie. Są najlepszymi pływakami i tym samym najlepszymi rasami psów jeżeli chodzi o ratowanie tonących. Ze względu na to, że dużo ważą i są bardzo silne, mogą ciągnąc w wodzie znaczne kilogramy. Są w stanie dociągnąć do brzegu nawet łódź ważącą około 400 kg wraz z 4-osobową załogą w przypadku awarii łodzi.

Takie psy z Sekcji Ratownictwa Wodnego w Koninie wraz z opiekunami i prezesem konińskiego oddziału Małgorzatą Chudą odwiedziły turystów wypoczywających na plaży głównej  Przyjezierza. Zaprezentowali grupie ratowników drużyny WOPR nr 4 Józefowi Michalakowi, Andrzejowi Jaroszewskiemu oraz prezesowi klubu narciarstwa wodnego Sunal Ewie Jaroszewskiej krótki trening ratownictwa w jeziorze.

Członkowie jeziorańskiego zespołu bardzo chwalili tę krótką, ale niesamowicie interesującą formę wykorzystania psów. - Była to niesamowita lekcja ratownictwa wodnego. Te wspaniałe psy potrafią wiele. Zrobią to, czego człowiek nie potrafi. Są w stanie w jednym momencie uratować kilka osób - powiedział nam szef drużyny WOPR nr 4 Józef Michalak.

Paweł Lachowicz, 11 VII 2019

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.