Uczestnicy projektu pod wykonanym podczas warsztatów muralem na ogrodzeniu pobliskiej hali sportowej fot. Paweł Lachowicz

W Domu Kultury w Strzelnie, w ramach półkolonii artystycznych Lato w teatrze trwają ostatnie przygotowania do sobotniej imprezy, która odbędzie się na rynku.

Cały czas odbywa się szereg działań edukacyjno-artystycznych, w których uczestniczy 35. dzieci z gminy. W środę, 28 sierpnia odbyła się konferencja prasowa dzieci z udziałem reportera Pałuk i administratorów stron internetowych, a wśród nich Grzegorza Sienkiewicza zajmującego się prowadzeniem strony internetowej Urzędu Miejskiego oraz sekretarza gminy Leszka Daroszewskiego. Z zaproszenia skorzystał też administrator portalu społecznościowego związany z grupą StrzelnoOnline Piotr Posłuszny. Dzieci opowiadały o swoich działaniach w trakcie Lata w teatrze, przede wszystkim zaś zaprosiły mieszkańców Strzelna na przygotowywaną przez siebie na sobotę, 31 sierpnia o 11.00 na rynku w Strzelnie imprezę Po drugiej stronie okna, która będzie efektem finalnym trwających dwa tygodnie półkolonii (w razie deszczu impreza odbędzie się w Domu Kultury).
Projekt dofinansował Instytut Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 29 VIII 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.