Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Reklama w kalendarzu
Dodatkową atrakcją było świeczkowisko połączone z przyrzeczeniem harcerskim fot. Arkadiusz Przybyszewski

W dniach 23-27 września w Funce odbył się 53. Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku.

Drużyny tworzą niepełnosprawne dzieci, młodzież oraz dorośli. Są wśród nich osoby z ośrodków i szkół specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, domów dziecka, a także zagrożone wykluczeniem społecznym. W tym roku w zlocie uczestniczyło 220 harcerzy i instruktorów z Bydgoszczy, Golubia Dobrzynia, Grudziądza, Kołdrąbia, Kowalewa Pomorskiego, Mroczy, Nakła, Szubina, Świecia, Torunia, Żnina oraz z Chojnic. W Zlocie wzorem lat ubiegłych uczestniczyli też harcerze z 13. Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. Mikołaja Kopernika przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelnie.
Podczas zlotu prowadzone były zajęcia organizowane przez Harcerski Ośrodek Wodny i Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Dodatkową atrakcją było świeczkowisko połączone z przyrzeczeniem harcerskim. Tego wyjątkowego przeżycia dostąpiło około 20 osób w tym 4 ze strzeleńskiej drużyny.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 3 października. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 30 IX 2019

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.