Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Oferujemy usługi maszynami budowlanymi
Przemysław Stranc ogląda przywiezione w specjalistycznych zbiornikach ryby fot. Damian Stawski

Do Jeziora Mogileńskiego wpuszczono 600 kg nowych ryb. Kolejne zarybienie planowane jest na połowę listopada - wtedy do jeziora zostanie wpuszczony szczupak.

24 października kolejne atrakcyjne gatunki ryb zostały wpuszczone do Jeziora Mogileńskiego i jeziora Przedwieśnia w Gołąbkach. Ryby do zarybień jeziora zawsze przywożone są specjalistycznym transportem w zbiornikach nadtlenowych. Tym samochodem przywoził je pracownik działu gospodarki rybackiej i ochrony wód Sławomir Górko. Nadzór na zarybieniem Jeziora Mogileńskiego przeprowadzili kierownik Nadzoru Wodnego Mogilno Justyna Balcerzak i pracownik tego nadzoru Kamil Orlikowski, z kolei z Koła PZW Mogilno prezes Przemysław Stranz, gospodarz koła Grzegorz Ciężki i przewodniczący komisji rewizyjnej Stefan Behnke. Jeżeli chodzi o nadzór dla jeziora Przedwieśnia - tam sprawowała go kierownik Nadzoru Wodnego Gniezno Marta Ziętarska.

Jezioro Mogileńskie zarybiane było metodą z rękawa i odbyło się na wysokości Miejskiej Biblioteki Publicznej. Łącznie wpuszczono 250 kg karpia kroczka z ośrodka w Otorowie, 150 kg karasia pospolitego (złotego) z gospodarstwa rybackiego w Iławie oraz 200 kg lina kroczka z gospodarstwa rybackiego w Iławie.

Jeżeli chodzi o jezioro Przedwieśnia, wpuszczono 80 kg lina kroczka z gospodarstwa rybackiego w Iławie, 50 kg karpia kroczka z Otorowa oraz 80 kg karasia pospolitego z Iławy.

Całość zarybień planuje i nadzoruje z OPZW Bydgoszcz, a z jego ramienia główny specjalista ichtiolog Damian Wysocki. Ryby zawsze posiadają świadectwa zdrowotności wystawione przez placówki nadzoru weterynaryjnego dla danych ośrodków hodowli i gospodarstw rybackich.

Dodatkowo, jak informuje prezes PZW Mogilno Przemysław Stranz, zarybieniowa ilość karpia dla tych akwenów jest limitowana, a zarybienie przeprowadzono w dawce maksymalnej. Jeżeli chodzi z kolei o zarybienia amurem i karasiem srebrzystym (japońcem) jest w tej chwili niedopuszczalne i w obecnym stanie prawnym stanowi przestępstwo.

Na połowę listopada przewiduje się jeszcze zarybienie jeziora szczupakiem.

Damian Stawski, 28 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.