Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wydarzeniem kończącym ferie były zajęcia taneczne - Hip-hopowy zawrót głowy - które 8 lutego zorganizowane zostały w sali widowiskowej Mogileńskiego Domu Kultury fot. Joanna Świetnicka

Ofertę na ferie uzupełniały filmy wyświetlane w kinie Wawrzyn Mogileńskiego Domu Kultury.

Wszystko co dobre szybko się kończy - to przysłowie zapewne powtarza sobie większość uczniów z terenu gminy Mogilno, którzy w poniedziałek 10 lutego wrócą do szkolnych ławek po dwutygodniowej przerwie. Na szczęście w ich pamięci zostaną miłe wspomnienia. Także w pamięci tych, którzy spędzili wolne dni w miejscu zamieszkania.
„Ferie zimowe 2020” to hasło imprez, które przeprowadził Mogileński Dom Kultury wspólnie z Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku (gm. Mogilno), zapewniając w ten sposób zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Na uczestników zimowiska od 27 stycznia do 8 lutego czekały różne formy zajęć, a także konkursy. Spotkania odbywały się w różnych miejscach: w sali MDK przy Rynku, w kinie Wawrzyn MDK w harcówce przy ul. Kościuszki oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wszystko pod okiem dorosłych.
Wśród przygotowanych wielu zajęć znalazły się atrakcyjne propozycje muzealne połączone z animacjami, nauką strzelania z wiatrówki, przejażdżkami konnymi, ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Sporo miejsca poświęcono bezpiecznemu wypoczynkowi zimą.
Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie zabrakło Mogileńskiej poczekalni kulturalnej, w ramach której odbył się cykl zajęć interdyscyplinarnych (plastyczne, muzyczne, taneczne, wykonywania biżuterii, sportowe), nie zabrakło też rapowych warsztatów z Musielem. Atrakcję stanowiły warsztaty haftu i szydełkowania oraz udział w otwartej próbie mogileńskiej orkiestry dętej i wystawie rękodzieła - igłą, szydełkiem i na klockach. Niespodzianką była biesiada przy muzyce zespołu Żuki pod hasłem „Karnawałowy maraton z Żukami”.
Podczas ferii również miłośnicy kina znaleźli coś dla siebie. Milusińscy mogli ponadto skorzystać z konsoli Xbox, podłogi interaktywnej, internetu oraz wi-fi, gier planszowych i szachów, a także wziąć udział w spotkaniu z baśnią, w warsztatach plastycznych „Dzień zimowy w bibliotece” i warsztatach tworzenia świec oraz wspólnie stworzyć kalendarz.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 8 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.