Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W zebraniu wzięło udział 41 członków mogileńskiego koła PZW fot. Joanna Świetnicka

Uczestniczący w zebraniu komendant straży miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss mówił m.in. o działaniach straży na rzecz czystości wód.

W sali widowiskowej Mogileńskiego Domu Kultury przy Rynku w Mogilnie 9 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze koła Polskiego Związku Wędkarskiego za 2019 rok. Obecnie koło liczy 390 członków.
W trakcie spotkania bez zastrzeżeń przyjęto sprawozdanie zarządu koła, społecznej straży rybackiej działającej przy kole, rzecznika dyscyplinarnego oraz sądu koleżeńskiego. Podsumowania i wysokiej oceny pracy zarządu dokonała komisja rewizyjna. W głosowaniu jednogłośnie przyjęto plan działania mogileńskiego koła na 2020 rok oraz budżet.
Prezes mogileńskiego koła PZW Przemysław Stranz przypomniał zebranym obszar działania koła i sprawowania opieki nad wodami. Łowisko Mogilno obejmuje wody jezior Mogileńskiego, Przedwieśnia, Żabienka i rzeki Panny od Mogilna do jej ujścia do Noteci Zachodniej (Kwieciszewicy).
Sporo uwagi poświęcono tematyce czystości środowiska mogileńskiego jeziora - podejmowaniu szeregu inicjatyw mających wyeliminować zjawiska negatywne dla bytowania ryb, takich jak wycinka drzew na brzegach (topole) czy eliminowanie zjawisk przedostawania się ścieków do jeziora.
Uczestniczący w zebraniu komendant straży miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss przedstawił w międzyczasie działania straży na rzecz czystości wód. Wspomniał przy tym o ubiegłorocznych przypadkach zrzutu ścieków. Komendant Kuss podsumował też dobrą współpracę ze społeczną strażą rybacką koła i podziękował za osobiste zaangażowanie wędkarzy przy utrzymaniu porządku nad jeziorem.
Głównymi zadaniami koła na 2020 rok będzie realizacja celów statutowych związku, a przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą oraz współpraca z władzami samorządowymi w zakresie ochrony środowiska naturalnego i odtwarzania bioróżnorodności wód.
Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej, w czwartek 13 lutego.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 9 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.