Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak
Gmina Dąbrowa realizuje pomoc żywnościową fot. Joanna Świetnicka

Dochód osoby samotnie gospodarującej netto za miesiąc nie może przekroczyć 1.402 zł, natomiast dochód netto za miesiąc na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 1.056 zł. Gmina Dąbrowa przy współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2019 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Pieczę nad realizacją zadania sprawuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej 2 w Dąbrowie. Pomocą objęte są osoby w trudnej sytuacji życiowej i o niskim dochodzie. - Program POPŻ polega na wydawaniu żywności dla osób w najtrudniejszej sytuacji, jak m.in.: bezdomność, niepełnosprawność, ubóstwo, sieroctwo, bezrobocie, ciężka i długotrwała choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, trudność w przystosowaniu się do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizm, narkomania, zdarzenia losowe, sytuacja kryzysowa, rodziny wielodzietne i niepełne, klęska żywiołowa lub ekonomiczna - mówi Andrzej Konieczka, sekretarz gminy Dąbrowa.
Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa m.in. w szkoleniach dotyczących dietetyki, sprawnego zarządzania budżetem domowym, a także w działaniach towarzyszących niekwalifikowanych w formie ulotek. Wszystko w ramach środków towarzyszących w okresie sierpień 2019 - maj 2020. Z programu mogą korzystać osoby spełniające kryteria kwalifikowalności, których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego tj.: 1.402 zł (netto) dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł (netto) dla osoby w rodzinie.
Zestaw na Podprogram 2019 artykułów spożywczych obejmuje:
- artykuły warzywne i owocowe: groszek z marchewką 3,2 kg, fasola biała 3,2 kg, koncentrat pomidorowy 1,28 kg, buraczki wiórki 1,05 kg, powidła śliwkowe 1,8 kg, sok jabłkowy klarowany 4 l;
- artykuły skrobiowe: makaron jajeczny 4,5 kg, makaron kukurydziany bezglutenowy 1 kg, ryż biały 3 kg, kasza gryczana 1,5 kg, herbatniki maślane 0,8 kg;
- artykuły mleczne: mleko UHT 7 l, ser podpuszczkowy dojrzewający 2 kg;
- artykuły mięsne: szynka drobiowa 2,7 kg, szynka wieprzowa mielona 1,8 kg, pasztet wieprzowy 0,48 kg, filet z makreli w oleju 1,53 kg;
- cukier: cukier biały 4 kg;
- tłuszcze: olej rzepakowy 4l.;
- dania gotowe: gołąbki w sosie pomidorowy 1,7 kg.
Definicja paczki dla jednego odbiorcy to: minimum kilka (co najmniej trzy) artykułów spożywczych z różnych grup towarowych wydanych jednorazowo, a wchodzących w skład zestawu w Podprogramie 2019.
W lutym żywność w ramach POPŻ Podprogram 2019 wydawana będzie we wtorek 18 lutego od 10:00 do 13:00 mieszkańcom miejscowości: Mierucin, Mierucinek, Krzekotowo, Mokre, Sucharzewo, Sędowo, Białe Bota, Szczepankowo, Szczepanowo oraz w środę 19 lutego od 10:00 do 13:00 - mieszkańcom miejscowości: Parlin, Parlinek, Słaboszewko, Słaboszewo, Dąbrowa.
Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą ubiegać się o skierowanie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie w dni robocze od 7:30 do 15:30, składając oświadczenia wraz z dokumentami potwierdzającymi wysokość osiąganych dochodów netto przez wszystkich członków rodziny prowadzących wspólne gospodarstwo domowe, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej (odcinki od emerytury lub renty, zaświadczenie o wynagrodzeniu netto z zakładu pracy, oświadczenia o dochodach dorywczych, zaświadczenie o wysokości wypłaconych zasiłków chorobowych). Więcej informacji na temat programu można uzyskać bezpośrednio w siedzibie GOPS Dąbrowa w dni robocze od 7:30 do 15:30 lub pod numerem tel. 52-318-62-10.

Joanna Świetnicka, 16 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.