Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wizerunek herbu Mogilna (trzy krzyże), pochodzący z 1511 r. wypalony przez budowniczych murowanej fary w jednej z cegieł murów kościoła od strony ul. Benedyktyńskiej   fot. Marek Holak

Burmistrz Leszek Duszyński ze względu na koronawirusa odwołał Dni Mogilna, ale nie potrafił odpowiedzieć radnemu Karolowi Nawrotowi co właściwie odwołał. Jak tegoroczne obchody miały wyglądać? Czy planowany był jakiś plenerowy koncert?

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie imprezy kulturalne i uroczystości, od połowy marca zostały odwołane. 5 kwietnia burmistrz Leszek Duszyński odwołał także organizację Dni Mogilna, związane z urodzinami miasta. Mogilno otrzymało prawa miejskie na podstawie przywileju króla Władysława Jagiełły 17 maja 1398 roku.

Na sesji Rady Miejskiej 29 kwietnia, radny Karol Nawrot pytał burmistrza o odwołane Dni Mogilna. Próbował się dowiedzieć, jakie atrakcje stracili mogilnianie, czy planowany był w maju jakiś koncert. - Kto miał być w ogóle na Dniach Mogilna, jeśli można wiedzieć - pytał radny Nawrot burmistrza. Okazało się, że w momencie odwoływania imprezy 5 kwietnia, gmina nie miała żadnego pomysłu na organizację Dni Mogilna. Burmistrz tłumaczył radnemu: - Szczerze panie przewodniczący, jeszcze nie ustaliliśmy z panem dyrektorem. Naprawdę. Proszę mi wierzyć. Po chwili dodał: - Miała to być otwarta, taka plenerowa impreza, związana z leciem Mogilna. No niestety została odwołana.

Radny Nawrot dociekał, czy jeżeli się sytuacja uspokoi, to mieszkańcy mogą liczyć, że do kalendarza imprez Dni Mogilna powrócą. Przypomniał, że w ubiegłym roku też Dni Mogilna nie zostały zorganizowane.

Burmistrz Leszek Duszyński zapewnił, że przyszłym roku Dni Mogilna odbędą się.

Marek Holak, 17 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.