Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kontakt ewentualnych petentów Urzędu Gminy w Jeziorach Wielkich możliwy jest tylko przez przygotowane biuro podawcze przy wejściu głównym do budynku ratusza fot. Paweł Lachowicz

W związku z istniejącym zagrożeniem koronawirusem, wójt gminy Jeziora Wielkie Dariusz Ciesielczyk prosi interesantów Urzędu Gminy o rozważenie możliwości ograniczenia kontaktów bezpośrednich.

Pomimo, że od 25 maja, zgodnie z rządowymi wytycznymi, Urzędy Gminy mogły powrócić do bezpośredniej obsługi interesantów, w gminie Jeziora Wielkie nadal nie ma takiej możliwości.
Wójt nadal zaleca interesantom korzystanie z kontaktu telefonicznego. Numery telefonów do poszczególnych pracowników znajdują się na stronie BIP Gminy Jeziora Wielkie. Numer telefonu do sekretariatu Urzędu - 52-318-72-20.
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy, radna Aneta Barczak pytała, kiedy będzie otwarty urząd dla petentów.
Wójt Dariusz Ciesielczyk poinformował, że gmina jest w trakcie przygotowań. Jednak funkcjonować będzie tylko biuro podawcze w wejściu głównym - Urząd nie będzie otwarty i nie będzie możliwości przemieszczania się po urzędzie z tego względu, że jest to prostsza procedura jeżeli chodzi o spełnienie warunków. Gdybyśmy uruchomili normalnie, byśmy musieli zapewnić osobne toalety dla tych osób, które przychodzą z zewnątrz. Nie mamy takich możliwości, żeby to fizycznie przeprowadzić. Jak będzie biuro podawcze, to osoby przychodzące do urzędu będą osobno przyjmowani. Urzędnicy będą schodzić na dół i będą dyżury na zmiany i będą prosić poszczególnych urzędników, aby schodzili na dół - powiedział wójt
Radna Halina Płachcińska z Wójcina sugerowała, że inne urzędy funkcjonują już normalnie - Byłam wczoraj w Urzędzie Pracy i tam jest już prawie normalnie i można do każdego pokoju dojść bez problemu - mówiła radna Płachcińska.
Wójt poinformował, że na chwilę obecną chce jeszcze zachować możliwe zasady bezpieczeństwa - Myślę, że to nie będzie większego problemu. Kontakt bezpośredni będzie z urzędnikiem zapewniony. Uważam, że jest to jeszcze dobre rozwiązanie na dzień dzisiejszy - dodał wójt Ciesielczyk.
Ciągłość pracy urzędu jest zapewniona. Taka sytuacja potrwa aż do odwołania.

Paweł Lachowicz, 3 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.