Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Tablica w Kruchowie, przy skwerze rekreacyjnym na plaży nad Jeziorem Kruchowskim   fot. Roman Wolek

Jedna z 11 tablic informacyjnych szlaków rowerowych powiatu gnieźnieńskiego stanęła na terenie gminy Trzemeszno, w Kruchowie.

W ostatnim czasie na terenie powiatu gnieźnieńskiego ustawiono 11 tablic informacyjnych przy szlakach rowerowych. System szlaków powiatu gnieźnieńskiego tworzy aktualnie sześć dużych pętli rozpoczynających się i kończących na rynku w Gnieźnie. W sumie powiatowy system szlaków rowerowych to blisko 320 km tras. Poszczególne szlaki oznaczone są kolorami.

Dwa z nich przebiegają przez gminę Trzemeszno. Jest to szlak niebieski o długości 65 km, prowadzący przez Lubochnię, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie i Miaty oraz szlak szary o długości 58,9 km, przebiegający przez Jankowo Dolne, Trzemeszno, Duszno, Gołąbki i Strzyżewo Kościelne. Spośród 11 tablic, po dwie takie tablice zlokalizowane zostały na szlakach niebieskim i szarym, czyli na trasach przebiegających częściowo przez gminę Trzemeszno. Jedna z nich stanęła przy trasie na terenie gminy. Jest to tablica w Kruchowie, przy skwerze rekreacyjnym na plaży nad Jeziorem Kruchowskim. Tablica zawiera m.in.: mapę kartograficzną z zaznaczonym przebiegiem danego szlaku oraz z oznaczeniem miejsca lokalizacji tu jesteś i ujęciem szlaków oraz elementy graficzne i infografiki ilustrujące część opisową w trzech językach - polskim, angielskim i niemieckim.

Na montowanie tablic powiatgnieźnieński pozyskał dotację w wysokości 16.920 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Roman Wolek, 16 IX 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.