Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Cykliści w lesie w Kurzebieli przy pamiątkowym obelisku, mogile proboszcza parafii w Markowicach ks. Mariana Wyduby fot. Magdalena Lachowicz

11 listopada Zarząd Oddziału PTTK z prezesem Zbigniewem Domańskim zorganizował Rowerowy Rajd Niepodległości.

13 cyklistów, członków oraz sympatyków strzeleńskiego PTTK oraz harcerzy z SOSW w Strzelnie pod opieką phm. Arkadiusza Przybyszewskiego rozpoczęło rowerowy rajd z Placu św. Wojciecha. W utworzonej kolumnie prowadzonej przez Zbigniewa Domańskiego udali się rowerami trasą znajdujących się w okolicy pomników pamięci narodowej. W tym roku zapalili znicze pod pomnikiem w lesie w Jeziorkach, gdzie w październiku 1939 roku zamordowani zostali przez Hitlerowców Tomasz Laube urodzony 8 lutego 1896 roku, Edward Molenda, Stanisław Iwiński oraz trzech Polaków z nieznanych nazwiskach. Dalej udali się do lasu w Kurzebieli, gdzie znajduje się mogiła, obelisk z pamiątkową tablicą proboszcza parafii w Markowicach ks. Mariana Wyduby, rozstrzelanego przez niemieckie władze okupacyjne 18 grudnia 1939 r. Ostatnim etapem rajdu był przystanek przy pamiątkowej tablicy w lesie pomiędzy Cienciskiem, a Jaworowem, w miejscu zwanym przez miejscową ludność Babiniec, miejscu stracenia zakładników miasta Strzelna rozstrzelanych przez hitlerowskich najeźdźców 25 listopada 1939 r. Niepodległościowy rajd cykliści zakończyli turystycznym poczęstunkiem zorganizowanym w Zielonej Klasie na terenie Nadleśnictwa w Miradzu, gdzie zajadali się pieczonymi na myśliwskim grillu kiełbaskami oraz tradycyjnymi marcińskimi rogalami.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 16 XI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.